منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷
شناسه خبر: 336712
گروه :خبر
13930906000074_PhotoA

تولید نفت اوپک در ماه ژوئن سال جاری افزایش ۲۴۰ هزار بشکه‌ای در روز را تجربه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک در ماه ژوئن سال جاری با افزایش 240 هزار بشکه‌ای در روز به 32.88 میلیون بشکه رسید.

یکی از علل این افزایش تولید اوپک، روند صعودی تولید نفت نیجریه پس از تعمیر و رفع خسارات ناشی از حملات شبه نظامیان به تأسیسات نفتی این کشور بوده است.

نیجریه در ماه گذشته میلادی به طور متوسط 1.53 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که در مقایسه با ماه می 90 هزار بشکه افزایش داشته است.

این کشور طی ماههای گذشته شاهد حمله شبه نظامیان به تأسیسات نفتی خود بوده و پس از توافق آتش‌بس توانسته بخشی از آسیب‌های وارده به تأسیسات نفتی خود را برطرف کند.

امانوئل کاچیکوو وزیر نفت نیجریه در روز 27 ژوئن اعلام کرد علی‌رغم توافق آتش‌بس شبه‌ نظامیان به 5 واحد از تأسیسات نفتی این کشور حمله کردند. از سوی دیگر تولید نفت عربستان 70 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 10.33 میلیون بشکه در روز رسید.

تولید نفت لیبی نیز در ماه ژوئن 40 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 320 هزار بشکه در روز رسید. این در حالی است که صادرات نفت بخش شرقی لیبی از بندر حریقه این کشور متوقف شده است.

در حال حاضر بر سر مدیریت منابع نفتی لیبی بین دو دولت خودخوانده در این کشور مناقشه وجود دارد اما روز یکشنبه دو طرف بر سر یکپارچه کردن مدیریت شرکت ملی نفت این کشور به توافق رسیدند و این در حالی است که بخش قابل توجهی از تأسیسات نفتی لیبی بین این دو طرف تقسیم شده و جدا مانده است و همین امر افزایش چشم‌گیر تولید نفت در این کشور را غیر متحمل می‌کند.

عراق در ماه ژوئن بیشترین کاهش تولید نفت را تجربه کرد و با 70 هزار بشکه نفت کاهش در روز تولید نفت این کشور به 4.3 میلیون بشکه در روز رسید.

روند افزایش تولید نفت ایران نیز در این ماه متوقف شد و تولید نفت این کشور از 3.5 میلیون بشکه در روز ثابت ماند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است