منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: 305400
گروه :خبر
13931014000547_PhotoA

اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد با افت قیمت نفت، تولید نفت آمریکا ۹۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است، کارشناسان می‌گویند این کاهش به افزایش قیمت نفت در بازار کمک خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی است میزان تولید نفت این کشور 90 هزار بشکه در روز در ماه مارس کاهش یافته است، این در حالی است که تولید نفت آمریکا در ماه آوریل سال گذشته 9.7 میلیون بشکه در روز بود و اکنون به 9 میلیون بشکه در روز رسیده است.

این آژانس همچنین پیش‌بینی خود از نفت آمریکا را در سال آینده به شدت کاهش داده است. برخی تحلیلگران نیز می‌گویند کاهش نفت آمریکا می‌تواند منجر به افزایش قیمت نفت می‌شود.

در همین حال، رونالد موریس استراتژیست قیمت کالاها در “وان‌اک” که دارایی‌هایی به ارزش 24.7 میلیارد دلار را مدیریت می‌کند به وال‌استریت ژورنال گفت: «واقعاً مهم نیست که اوپک چه کار می‌کند، در حال حاضر عرضه نفت در حال کاهش است، زیرا شاهد کاهش تولید نفت آمریکا نیز هستیم. تولید نفت آمریکا روند کاهشی خود را متوقف نخواهد کرد، مگر اینکه شاهد قیمت نفت بشکه‌ای 45 یا 50 دلار باشیم و در این نقطه روند کاهشی نفت آمریکا متوقف خواهد شد».

هفته گذشته بیکرهوگز گزارش داد؛ میزان دکل‌های نفتی آمریکا با 8 دکل کاهش به 354 عدد رسیده است، این رقم کمترین میزان از نوامبر سال 2009 است و طبق آمارها سومین هفته کاهشی خود را تکرار کرده است.

براساس این گزارش، تولیدکنندگان نفت قرار است روز یکشنبه در دوحه قطر نشست طرح فریز نفتی را داشته باشند که در صورت توافق، تولید کشورها در سطح ماه ژانویه ثابت نگه داشته می‌شود.

سه‌شنبه خبرگزاری اینترفکس گزارش داد؛ روسیه مدیریت کرده تا عربستان حتی بدون مشارکت ایران در این طرح نیز تولید خود را ثابت نگه دارد، اما بعد از آن مسئولان سعودی گفتند تنها شرط ما برای اجرای طرح فریز نفتی، پیوستن ایران به این طرح است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است