منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر: 220698
گروه :خبر
 

با ادامه کاهش قیمت نفت

تولید نفت آمریکا فلج شد

با ادامه کاهش قیمت نفت تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا به حداقل رسیده و تولید نفت شیل به شدت کاهش یافته است. کارشناسان معتقدند قیمت کمتر از ۶۰ دلار برای تولید نفت شیل مقرون به صرفه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، براساس گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) کاهش جهانی قیمت نفت، تولید نفت شیل آمریکا را بسیار کند کرده است.

پروفسور ادهیرز استاد دانشگاه هوستون، معتقد است بازیگردانی نفت شیل آمریکا هزینه بسیار بالایی خواهد داشت. بیشتر تولید نفت آمریکا برای حفاران نفتی با قیمت بسیار پایین مقرون به صرفه نیست.

ادهیر افزود: کاهش سریع تولید از چاه‌های نفتی در کنار کاهش قیمت نفت باعث خواهد شد که در ادامه نیز تولید نفت شیل آمریکا به شدت کاهش یابد.

بروک بوراربی دستیار اقتصادی دانشگاه دیترویت می‌گوید تا زمانی که قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش نیابد، تولید نفت شیل در سطح پایین باقی می‌ماند.

بوراربی توضیح می‌دهد: «این کاهش در تولید احتمالاً تا زمانی که قیمت نفت دوباره افزایش یابد، ادامه خواهد داشت. من معتقدم که تولید نفت شیل برای اینکه اقتصادی شود، باید حداقل قیمت 60 تا 65 دلار در هر بشکه باشد.»

براساس این گزارش کاهش قیمت نفت در سال گذشته تحت فشار تولید نفت شیل آمریکا کاهش یافت اما با با افت قیمت بسیاری از حفاران نفتی بدهکار شدند،افزایش عرضه در بازار منجر به کاهش دو سوم قیمت نفت شد. نفت برنت اکنون متوسط 48.72 دلار در هر بشکه قیمت دارد که نسبت به اواسط سال 2014 بیش از 65 درصد قیمت خود را از دست داده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است