منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 325064
گروه :خبر
13950312000663_PhotoA

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تولید قهوه زعفرانی برای نخستین بار در جهان و معافیت مالیاتی اصناف مولد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عیسی منصوری ظهر امروز در نشست تخصصی «اشتغال منطقه شرق کشور در سال جاری» که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در خراسان رضوی بر فعالیت‌هایی که می‌توانند اشتغال ایجاد کنند تمرکز کرده‌ایم، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته، خراسان رضوی در سه رشته کفش، پوشاک و زعفران می‌تواند اشتغال‌زایی کند و در حال حاضر 15 هزار نفر در صنعت کفش، و 137 هزار نیروی کار در زنجیره تولید زعفران در بخش کشاورزی داریم.

وی به تأسیس مدرسه تولید کفش در مشهد اشاره کرد و گفت: مشکل صنعت کفش در استان پایین بودن سطح مهارت است که در سال گذشته با تأسیس این مدرسه توانستیم نیروی کار ماهر را با استفاده از مربیان و تجهیزات خارجی تربیت کنیم که در حال حاضر با نام «انستیتو توسعه کفش و محصولات چرمی» با بیش از هزار نفر نیرو در حال کار است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مجتمع عدالت مشهد در بخش پوشاک توانسته است سهم اشتغال را افزایش دهد، تصریح کرد: زیر نظر این مجموعه 80 واحد پوشاک فعالیت می‌کنند و در کنار شهرک رضویه به تولید و آموزش نیروی کار می‌پردازند.

منصوری از تولید قهوه زعفرانی برای اولین بار در دنیا خبر داد و افزود: می‌خواهیم با ترغیب سرمایه‌گذاران از صادرات زعفران خام بکاهیم و در عوض محصولاتی که با زعفران تولید می‌شود را تولید کنیم.

وی کمبود آمار دقیق و اطلاعات درست از نیروی بیکار کشور را یکی از معضلات مهم دانست و خاطرنشان کرد: اطلاعات و داده‌های خامی که از مرکز آمار ایران داریم نمی‌تواند ارزیابی خوبی از اشتغال ایجاد کند و ابزار مناسبی برای سیاست‌گذاری نیست، بنابراین از ابتدای سال فرم‌هایی را طراحی کردیم که اگر مسؤولان استانی کمک کنند گزارش‌های کامل و جامعی می‌توانیم داشته باشیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در سال گذشته افزایش یافته و به 12 درصد رسیده است، گفت: معمولاً در دوره رکود استان‌هایی که ظرفیت خوبی برای اشتغال دارند مهاجر پذیرترند و بر همین اساس با افزایش نیروی کار مهاجر استان، نرخ بیکاری افزایش می‌یابد.

منصوری با تأکید بر اینکه رشد اقتصادی باید بر محور اشتغال باشد، افزود: رشد ارزش‌افزوده سال 94 نسبت به سال 93 کمتر از یک درصد بوده است درحالی‌که رشد حاصل از ورود نیروی کار جدید دو برابر بوده است و اگر ما اشتغال ایجاد کنیم ارزش‌ افزوده ملی هم افزایش می‌یابد.

وی رشد فراگیر را با اهمیت دانست و تصریح کرد: با ایجاد سالانه 600 تا 700 هزار شغل، عقب‌ماندگی‌ها جبران نمی‌شود بنابراین با ایجاد طرح‌هایی در وزارت خانه مثل طرح «تکاپو»، طرح «حرکت» و حتی بحث کارورزی می‌خواهیم جبران عقب‌ماندگی‌ها را داشته باشیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مالیات صفر برای بعضی از بنگاه‌های صنفی و خدمات مولد خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق قانون جدید مالیاتی، بنگاه‌های جدیدالتاسیس مالیات ندارند اما این قانون، اصناف و خدمات مولد را پوشش نمی‌دهد بنابراین در جلساتی با رئیس‌جمهور تصمیم گرفته شده که این قانون اصناف و خدمات مولد را هم شامل شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند