منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
شناسه خبر: 255872
گروه :خبر
photo_2015-12-19_10-42-51

در حال حاضر کاروان علم و دانش و اندیشه با سرعت بسیار زیادی حرکت صعودی دارد به گونه ای که لحظه ای غفلت باعث عقب افتادن و در نتیجه باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام مهدیار زارع مدیر حوزه علمیه ولیعصر رودان در یادداشتی نوشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور می باشد.

از این بیان رهبری عزیز انقلاب می توان اینطور نتیجه گرفت که اندیشه و فکر و آثار تحقیقی و پژوهشی که از آن نشأت می گیرد در صورتی که متقن باشد، سازنده پایه های اصلی پیشرفت در کشور می باشد،یعنی در صورت عمل کردن به این تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در زمینه های مختلف ( علمی ، اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، نظامی و …) می توان به موفقیت های فراوانی دست یافت.

در حال حاضر کاروان علم و دانش و اندیشه با سرعت بسیار زیادی حرکت صعودی دارد به گونه ای که لحظه ای غفلت باعث عقب افتادن و در نتیجه باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

خدای متعال در سوره زمر آیه ۹ به این نکته اشاره نموده  و می فرماید ( هَلْ یسْتَوی الذینَ یعْلَمُونَ والذینَ لَا یعْلَمُونَ )

بگو کی مساوی بود درنظر     دنی مرد با اهل علم وهنر

به هر حال آن کسی که اهل علم و دانش و اندیشه باشد همیشه چند قدم جلوتر می باشد.

پژوهشگران باید  نیت خود را برای خدا خالص کنند تا در هرصورتی مأجور باشند. سختی های راه را با توکل به خدا بر خود هموار سازند.  در انجام پژوهش و تحقیقات علمی با شهامت و شجاعت حرکت نموده و دست به کارهای بزرگ بزنند. در امور علمی و پژوهشی تقلید گرا نباشند که خدای متعال نیز از این عمل نهی کرده است. وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یُجادِلُ فِی اللَّهِ بِغَیْرِ عِلْمٍ وَ یَتَّبِعُ کُلَّ شَیْطانٍ مَریدٍ لذا سعی نمایند علم روز را بومی سازی کنند تا زمینه ارتقاء و پیشرفت کشور بیشتر شود. همانگونه که در دستاوردهای هسته ای و نظامی و … شاعد موفقیت های بسیار فراوانی بوده ایم.

در آخر توفیقات روزافزون همه اندیشمندان و پژوهشگران ایران اسلامی را از خدای متعال خواهانم و اهل علم و پژوهش را به تدبر در این فرمایش رهبری عزیز دعوت می کنم که ایشان فرمودند تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان