منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 237825
گروه :خبر
81473664-6219711

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از بخش های مهم تولید است بر حمایت از تولید کنندگان در کیش تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان در حاشیه بازدیدهای دوره ای از صنایع فعال با هدف حمایت از صنایع نفتی و تولید در جزیره کیش در جمع خبرنگاران گفت: توانمندی داخلی مهندسین ایرانی خوشحال کننده است اگر چه تحریم ها مشکلاتی برای صنایع بوجود آورده اند اما انگیزه، تلاش وهمت آنان برای دست یابی به روش های جدید و کسب توانمندی را بیشتر کرده و سبب شده که آن ها در بخش های مختلف روی پای خود بایستند.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه صنعت نفت یک صنعت با تکنولوژی بالاست افزود: گام برداشتن در حوزه نفت و گاز و تولید تجهیزات نفت فعالیتی ارزشمند است که مهندسین ایرانی به خوبی توانستند در این عرصه موفقیت های لازم را کسب کنند.

 

 

کیش پیشرو در صنایع دانش بنیان

 

 

مونسان با تاکید بر اینکه کیش در حوزه صنایع دانش بنیان و های تک پیشرو است اظهار کرد: در جزیره کیش به دلیل رعایت مسائل زیست محیطی شرکت های فعال در حوزه نفتی نمی توانند فعالیت های پالایشگاهی داشته باشند اما شرکت های غیرآلاینده در این حوزه در جزیره کیش فعال هستند و در حد ممکن سازمان منطقه آزاد کیش نیز از آنان حمایت می کند.

 

 

وی زیرساخت های فعالیت صنایع تولیدی و های تک در جزیره کیش را مناسب ارزیابی کرد و افزود: متولی توسعه زیرساخت های حوزه نفت و گاز وزارت نفت است اما زیرساخت های فعالیت تمامی صنایع های تک در جزیره کیش فراهم است به خصوص در تولید انرژی که یکی از مباحث مهم است به نقطه ثبات رسیده ایم برای نمونه در بخش آب و برق هم اکنون نیروگاه دوم کیش در صورت تامین سوخت با توانایی تولید 37 مگا وات برق مصرفی آماده بهره برداری است که تا بهمن ماه این میزان قابلیت افزایش تا 70 مگا وات را دارد.

 

 

تولید کنندگان نباید دغدغه ای داشته باشند
وی با تاکید بر این مطلب که صنایع در جزیره کیش نباید هیچگونه دغدغه ای داشته باشند تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی یکی از بخش های مهم تولید است و باید تمامی بخش های که تولید دارند یا به تولید کمک می کنند مورد حمایت قرار گیرند.

 

 

مونسان در پاسخ به مزیت حضور صنایع در جزیره کیش تاکید کرد: هم اکنون 500 صنعت در جزیره کیش در 5 شهرک صنعتی فعال در حال فعالیت هستند و تمامی این شرکت ها و سازمان منطقه آزاد کیش در خدمت کشور قرار دارند و ما به دنبال جذب سود از این شرکت ها برای سازمان نیستیم و تلاش داریم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم به صنایع دانش بنیان در حوزه نفت و دیگر صنایع کمک کنیم.

 

 

وی به ایجاد کارگو سنتر در جزیره کیش اشاره و خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا با ایجاد یک هاب حمل و نقل هوایی در کیش تسهیلات لازم برای تولید کنندگان و صادرات محصولات تولیدی آن ها فراهم کنیم.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی