منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
شناسه خبر: 338584
گروه :خبر
13950422000677_PhotoA

ظریف درباره حضور ترکی الفیصل در نشست پاریس گفت: حضور تولیدکننده القاعده و طالبان در این نشست، نشانگر بی‌کفایتی و بی‌درایتی اینگونه افراد است که مانند صدام حسین آینده خود را به تروریست‌ها گره می‌زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به قزاقستان به منظور شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر در جمع خبرنگاران اعزامی در خصوص این نشست و اینکه آیا می‌توان امیدوار بود که رژیم حقوقی دریای خزر به ثمر بنشیند، اظهار داشت: این اجلاس وزرای خارجه کشورهای ساحلی حاشیه دریای خزر است. چندین اجلاس سران و وزرای خارجه در گذشته برگزار و بحث‌های خوبی در خصوص رژیم حقوقی دریای خرز مطرح شده و هنوز نکاتی وجود دارد که باید در مورد آن بحث بیشتری صورت بگیرد.

ظریف عنوان کرد: اینکه در این اجلاس بتوانیم درباره نکات باقی مانده در خصوص رژیم حقوقی دریای خزر به نتیجه کاملی برسیم، قدری خوشبینانه است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: باید از این فرصت هم استفاده کرده و نکات را بیشتر بررسی کنیم تا در اجلاس سران آینده، کار بیشتر به پیش برود و به نتیجه نزدیک‌تر شویم.

به گزارش فارس، ظریف با بیان اینکه موارد اختلاف خیلی کم شده، یادآور شد: اما هنوز حوزه‌هایی هست که نیاز دارد کار بیشتری درباره آنها صورت بگیرد.

وی افزود: البته در این مدت تحولات خوبی هم بوده و همکاری‌های خوبی در بحث محیط زیست دریای خزر و نگهداری از شیلات و آبزیان همکاری‌های خوبی بین کشورهای خزر صورت گرفته و در بسیاری موارد هم اتفاق نظر وجود دارد. از جمله اینکه دریای خزر باید دریای صلح و دوستی باشد و دریایی باشد که حضور بیگانگان در این دریا وجود نداشته باشد و دریایی برای کشورهای ساحلی باشد. بحث‌های بسیار خوب و توافقات خوبی صورت گرفته و در برخی حوزه‌ها هم طبیعی است که نیاز باشد مقداری کار بیشتر صورت گیرد.

وزیر خارجه ادامه داد: اجلاس فرصتی را هم فراهم می‌کند با کشورهای ساحلی دریای خزر به صورت رسمی یا به صورت سرپایی گفت‌و‌گوهایی داشته باشیم.

* آنهایی که مثل صدام حسین آینده خود را به تروریست‌ها گره می‌زنند

ظریف همچنین در خصوص میزبانی فرانسه از گردهمایی اخیر گروهک تروریستی منافقین گفت: متاسفانه این تحول جدیدی نیست، حضور گروهک تروریستی منافقین در فرانسه سال‌هاست که آغاز شده و این بازی سیاسی هم که سالانه برگزار می‌کنند، برای اولین بار نیست که این نشست شکل گرفته است.

به گفته رئیس دستگاه دیپلماسی همه ساله تعدادی افراد با شناسنامه روشن سیاسی معیوب از کشورهای مختلف در این اجلاس حضور پیدا کرده و سخنرانی می‌کنند.

ظریف ادامه داد: سوابق این افراد مشخص است، افرادی مانند آقای بولتون یا گینگریچ سال‌هاست که در این جلسات حضور پیدا کرده و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند که این اتفاق جدیدی نیست و سیاست‌شان همیشه همین بوده است.

وزیر خارجه گفت: متاسفانه حضور فردی که هم تولیدکننده القاعده است و هم تولیدکننده طالبان و هم نقش بسیار ننگینی در سابقه رژیم سعودی در منطقه داشته، در این نشست قدری خبرساز شد که این هم نشان دهنده بی کفایتی و بی درایتی اینگونه افراد است که مانند صدام حسین آینده خود را به تروریست‌ها گره می‌زنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است