منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۲
شناسه خبر: 269153
گروه :خبر
image267504

سعید جلیلی با بیان این که تفکر دفاع مقدس عرصه را بر رژیم صیهونیستی و اربابان آن ها تنگ می کند، گفت: وقتی دشمن شاهد وحدت جهان اسلام و شکل گیری اسلام ناب است و پی در پی شکست می خورد به دنبال انحراف و تردید در جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب در مراسم سالگرد شهادت سردار حسینی محراب فرمانده شجاع تیپ انصارالرضا و شهدای کربلای ۵ در مسجد رضوی مشهد با اشاره به جایگاه والای شهدا، گفت: شهید از ویژگی خاصی برخوردار است و همیشه تکریم و تواضع می شود.

وی ولی فقیه عادل را وجه تمایز جنگ تحمیلی ما عنوان و بیان کرد: یک مجموعه ای از مباحث، جهت، هدف، مناسبات و اقتضاعاتی را ایجاد می کند و مدیریت و رهبری ولی فقیه عادل، مناسبات جدید را شکل می دهد.

جلیلی حق و حقیقت را مبنای جنگیدن رزمندگان عنوان و اظهار کرد: رزمندگان اسلام در دفاع از تمامیت ارضی و حقوق بر مبنای حق و حقیقت مبنای جنگ قرار می‌دهند اما در تعریف دیگر در دنیا مبنا را در منافع خود می دانند و اگر به افغانستان و عراق حمله می کنند و یا آن را ترک می کنند به دلیل منافع آن ها است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اتحاد کشورهای دنیا بر علیه ایران در جنگ تحمیلی، ابراز کرد: کشورهای دنیا از جمله عربستان و آمریکا در کمک به صدام اذعان داشتند اما این مناسبات و محاسباتی که در روابط بین الملل تعریف می کنند، تغییر کرد و جنگ به نفع ما تمام می شود.

وی با اشاره به ثمرات جنگ تحمیلی، اظهار کرد: دشمن هر آن چه داشت به کار برد اما بی نتیجه ماند و با ثمره طیبه ای مواجه شد که روز به روز تکثیر می شود و در نتیجه فقط خرمشهر آزاد نمی شود بلکه لبنان نیز آزاد می شود و اسرائیل شکست می خورد.

جلیلی مردم و مساجد را دلیل شکست دشمن دانست و گفت: به لحاظ محاسبات نظامی و اقتصای دشمن از ما بیشتر بود اما این نیروی مردمی آن ها را با شکست روبرو کرد.

تهدید و ارعاب و ترساندن تنها سلاح دشمن است/ دشمن از ایمان ملت ایران ترس دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تهدید و ارعاب و ترساندن را تنها سلاح دشمن عنوان و اظهار کرد: نترسیدن پاسخ دشمن است و اگر نترسیم و نگران نشویم دشمن خلع سلاح می شود و در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به توقیف شناگر آمریکایی توسط سپاه پاسداران، ابراز کرد: اگر نیروی دریایی در برابر شناگر آمریکایی می ایستد و آن را توقیف می کند، این اقتداری است که ایجاد می شود و دشمن آن را می فهمد.

جلیلی با بیان این که دشمن از ایمان ملت ایران ترس دارد، گفت: تمام ترس دشمن از ایمان ملت است که در برابر وی می ایستد و اگر در عرصه های دیگر این گنج جنگ بروز پیدا کند موفقیت حاصل می شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به شهادت شهدای هسته ای، اظهار کرد: دشمن به خاطر هراس دانشمندان را ترور و تحریم می کند اما این تهدیدها مانع آن ها نمی شود و شهیدانی مانند احمدی روشن می ایستند.

مدل دفاع مقدس موجب پیروزی در عرصه های مختلف می شود

وی با بیان این که وقتی ایمان در رفتار بروز کند، نتیجه خود را به دنبال خواهد داشت، گفت: این مدل از رفتار نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه های دیگر سیاسی، اقتصای، سیاسی و فرهنگی تأثیر گذار است و مانع رسیدن دشمن به هدف خود می شود.

جلیلی اظهار کرد: مدل دفاع مقدس برای ملت پیشرفت، رفاه و معنویت می آورد و در عرصه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی شکل می گیرد و اگر در عرصه فرهنگ باشد موجب موفقیت هایی می شود.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی  افزود: وقتی خداباوری و مردم باوری شکل گیرد، پیروزی هایی شکل می گیرد و دشمن راه شکست را ایمان ملت و باور نظام به مردم می داند.

وی ایجاد تردید را از حربه های دشمن دانست و گفت: دشمن بعد از جنگ تحمیلی جرأت نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارد چون می دانند، مدلی داریم که موجب شکست آن ها می شود و به جای حمله به مرزها با ایجاد ۱۷۰ شبکه تلویزیونی به دنیال ایجاد تردید در ملت هستند.

تفکر دفاع مقدس عرصه را بر رژیم صیهونیستی و اربابان آن ها تنگ می کند

جلیلی افزود: تفکر دفاع مقدس عرصه را بر رژیم صیهونیستی و اربابان آن ها تنگ می کند و وقتی دشمن شاهد وحدت جهان اسلام و شکل گیری اسلام ناب است و پی در پی شکست می خورد به دنبال انحراف است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: دشمن با مزدورانی مانند داعش و گروهک های تروریستی به مبارزه با جهان اسلام می پردازد و دعوای اسلام و رژیم صیهونیستی را به دعوای درون جهان اسلام به وسیله مزدوران خود تبدیل می کند.

وی با اشاره به الگوگیری کشورهای منطقه از دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: دشمن در کشورهای منطقه مانند یمن که حدود ده ماه است آن را بمباران می کند و حال آن که شورای امنیت برای دفاع از کشوری که جنایت را انجام می دهد قطعنامه صادر می کند و مدعیان حقوق بشر نیز دم نمی زنند و با وجود استفاده از تمام امکانات خود هنوز موفقیتی کسب نکرده اند و به خاطر این است که مدل آن ها مدل دفاع مقدس ما است.

جلیلی افزود: حفظ ایمان و وحدت و ممانعت از تردید و منجر به پیروزی ما و شکست دشمن می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند