منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۶
شناسه خبر: 310030
گروه :خبر
13900919102451_PhotoA

یک مسئول اقتصادی دولت دهم با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف ایران در مذاکرات هسته‌ای و توافق برجام، رفع تحریم‌ها و وصول پول‌های بلوکه شده بود، گفت: دولت به جای اینکه ناکارآمدی برجام را بپذیرد، دولت قبل را مقصر جلوه می‌‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مسئول اقتصادی دولت دهم با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه فراهم شدن زمینه برداشت 2 میلیارد دلاری آمریکا از منابع ایران بی‌احتیاطی دولت قبل بوده است، اظهار داشت: این بی‌احتیاطی در متن تنظیم شده برجام رخ داده است.

وی با طرح این پرسش که بالاخره در توافق برجام قرار بود چه چیزی را به دست بیاوریم، گفت: این نوع معاملات در حوزه تخصصی بانک مرکزی صورت می‌گیرد و اصلا سیاستی نیست که نیاز به تصمیم‌گیری در سطح دولت داشته باشد و تاکنون سابقه نداشته دولت و حتی رئیس کل بانک مرکزی برای خرید اوراق قرضه خارجی تصمیم گرفته باشد.

این مسئول اقتصادی دولت دهم افزود: بالاخره به این موضوع باید این گونه توجه شود که این برداشت 2 میلیارد دلاری از پول بلوکه شده در دولت یازدهم و بعد از توافق برجام انجام شده است.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین هدف طرف ایرانی در مذاکرات هسته و توافق برجام گشایش اقتصادی، رفع تحریم‌های بانکی و اقتصادی ایران بود؛ بنابراین در این هدف یا شکست خورده و یا غفلت کرده‌اند و به همین دلیل می‌خواهند مسئولیت را به گردن دولت قبل بیاندازند.

این مسئول اقتصادی دولت دهم با بیان اینکه هر چه جلو‌تر می‌رویم مشخص می‌شود که هیچ‌یک از اهداف ما در توافق برجام حاصل نشده است، تصریح کرد: هنوز روابط کارگزاری بانکها برقرار نشده و نه تنها پول‌های بلوکه شده آزاد نشده، بلکه در حال خارج شدن از مالکیت ایران است.

وی اظهار داشت: دولت به جای اینکه ناکارآمدی برجام را بپذیرد، دولت قبل را مقصر جلوه می‌‌دهد، اما چرا زمانی که بسیاری از دستاوردهای هسته‌ای را تحویل خارجی‌ها دادند نگفتند، در دولت قبل از تاسیسات هسته‌ای ساخته شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است