منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
شناسه خبر: 369496
گروه :خبر
%d8%ac%d8%a7%d8%af%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%81%d8%b1-3

جاده بخش محروم گافر وپارامون شهرستان بشاگرد سال هاست در پیچ و خم خاکی اعتبارات، زندگی را بر مردم این منطقه تنگ‌تر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز، سال های سال است که مردم روستاهای بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد چشم انتظار تدبیر و همت مسئولان این شهرستان هستند تا بلکه بارقه ای از امید چهره های خاکسترگرفته ناشی از جاده های خاکیشان را سیاهی قیرو آسفالت بگیرد و باخاطری آسوده ترددکنند.

قصه رنج محرومیت تاریخی روستاهای شهرستان بشاگرد متعلق به این دولت و آن دولت به تنهایی نیست بلکه نداشتن جاده مناسب و حتی صعب العبور بودن برخی از مسیرهای روستایی در این شهرستان به پیشینه تاریخی آنان بازمیگردد که همین امر نیز باعث تسریع در امر مهاجرت روستائیان شده است.

کمتر راننده‌‌ای حاضر است مسافر یا باری را به منطقه گافر و پارامون بشاگرد بیاورد، جاده‌ای خاکی و پُر از چاله چوله‌هایی که گاه زندگی را به بن بست می کشند.

جاده‌ای که راه ارتباطی این منطقه محروم به مرکز شهرستان بشاگرد می باشد و عدم آسفالت آن، نه تنها سال ها عرصه را بر مردم تنگ کرده بلکه این روزها سبب ترک تحصیل دانش آموزان این منطقه نیز شده است. منطقه‌ای که علیرغم همه‌ی محرومیت‌ها، بدلیل استعداد و توانایی ویژه مردمانش، افراد موفق زیادی را به خود دیده است.

پای حرف دل مردمانش که بنشینی، دلشان را همچون جاده‌هاشان خاکی می‌یابی. مردمانی که توقع‌شان آسفالتی بر تن خاکی جاده‌ای است که گاه جان از تن مردمانش می رباید.

صد درصد از راه های ارتباطی این بخش خاکی و صعب العبور می باشد و مردم برای انجام امورات اداری و پزشکی خود مجبور به عبور از این جاده های ناهموار هستند تا به مرکز بخش یا مرکز شهرستان برسند و اینها تنها بخش کوچکی از زخم هایی که بر تن بشاگرد است.

جالب این است که مسیر مرکز شهرستان بشاگرد شهر سردشت به مرکز بخش گافر و پارامون روستای درنگ مدو نیز خاکی می باشد که بارها به مسئولان گوشزد شده است اما مشکلات همچنان پایدار است.

اکثریت اهالی این منطقه محروم و عده زیادی همچنان در کپر زندگی می کنند و از امکانات اولیه همچون آب لوله کشی، اینترنت، تلفن، راه مناسب، دیجیتال و صدها مشکل دیگر بی بهره هستند.

گرچه مسئولین شهرستان بشاگرد توجه زیادی به رفع محرومیت این منطقه دارند و بارها وعده آغاز عملیات اجرایی این جاده و زمان بهره برداری از آن تا تاریخ مشخصی را داده‌اند، منتهی معلوم نیست چه گره کوری بر پیچ‌های تند این جاده افتاده است که یا دولت اعتبار ندارد، یا قیر تمام شده است.

بخش گافر و پارامون محرومترین بخش شهرستان بشاگرد و شهرستان بشاگرد محرومترین شهرستان کشور است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت