منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
شناسه خبر: 267143
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی وزارت ارشاد با بیان اینکه وزارت ارشاد مخالفتی با چاپ و نشر ترجمه قرآن مرحوم الهی قمشه‌ای ندارد، گفت: چاپ قرآن با ترجمه الهی‌ قمشه‌ای منوط به رفع اشکالات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  «حسین نوش‌آبادی» سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ممانعت از چاپ و نشر قرآن با ترجمه مرحوم الهی‌قمشه‌ای، گفت: وزارت ارشاد تصمیمی مبنی بر جلوگیری از چاپ و نشر ترجمه قرآن الهی قمشه‌ای نگرفته و این اقدام به صورت موقت به منظور ساماندهی فعالیت ناشران و جلوگیری از تخلفات صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ترجمه قرآن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه کرد، افزود: پس از بازخوانی مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به ترجمه قرآن کریم، وزارت ارشاد تصمیم گرفت به منظور رفع اشکالات محتوایی موجود در ترجمه مرحوم الهی قمشه‌ای ترجمه ایشان را مورد بازبینی قرار دهد.

نوش‌آبادی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری موضوع ترجمه الهی قمشه‌ای، خاطر نشان کرد: در حال حاضر مجوز چاپ قرآن با ترجمه مرحوم الهی قمشه‌ای به ناشران داده نمی‌شود تا در کمیته پیش‌بینی شده این مورد بررسی و اشکالات موجود ترجمه رفع شود.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد مخالفتی با چاپ و نشر ترجمه قرآن مرحوم الهی قمشه‌ای ندارد، گفت: قرار است موضوع این ترجمه هفته آینده در معاونت قرآن و عترت ارشاد بررسی و نتیجه آن به معاونت فرهنگی ابلاغ شود.

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر ممنوعیت چاپ و نشر ترجمه قرآن کریم به قلم مرحوم «مهدی الهی‌قمشه‌ای» منعکس شده که یکی از دلایل مطرح شده برای ممنوعیت چاپ و نشر این ترجمه قرآن داشتن غلط و اشکالات فنی در محتوای آن بوده است.

ترجمه الهی قمشه‌ای پرفروش‌ترین و پرتیراژترین نسخه ترجمه قرآن در کشور است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است