منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۴۰
شناسه خبر: 184216
گروه :خبر

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به حادثه هتل مهاباد گفت: تحقیقات دستگاه قضایی نشان میدهد متهمِ دستگیر شده این حادثه یک مهندس طراحی داخلی است و حتی هیچ سابقه همکاری با هیچ دستگاه دولتی را ندارد؛چه برسد به اینکه مامور امنیتی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یکشنبه هفته گذشته دختر 28 ساله‌ای از طبقه چهارم هتلی در شهرستان مهاباد که به عنوان مهماندار در آن فعالیت می کرده به پائین پرت می‌شود و در دم جان می بازد.
بلافاصله پس از این حادثه، تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد مختلف آن از سوی دستگاه قضایی آغاز می شود اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشته که خبرهای جهت‌دار و عجیبی از آن بر روی شبکه های اجتماعی و رسانه‌های معاند ظاهر می شود.

این روایتها سعی می کند موضوع را به گونه‌ای با نهادهای امنیتی مرتبط کند. این شبکه ها هنوز چند ساعت از بروز این حادثه نگذشته شروع به بیان جزئیات واقعه کرده، پرت شدن دختر جوان را اقدام به خودکشی او برای فرار از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط یک مامور امنیتی عنوان کردند؛ موضوعی که آنقدر عجیب بنظر می رسید که حتی برخی رسانه های ضدانقلاب نظیر رادیو فردا که اخبار این واقعه را به شکلی جهت‌دار منتشر می کردند، تاکید داشتند که نمی توانند صحت اخبار را تائید کنند.

واقعیت ماجرا از زبان رییس کل دادگستری آذربایجان غربی

خبرنگار خبرگزاری میران برای روشن شدن ابعاد این ماجرا به گفت‌وگو با توکل حیدری، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی می‌پردازد.

وی با تاکید بر بازداشت متهم و آغاز رسیدگی دقیق، مستقل و سریع این پرونده، شرح ماجرا را اینگونه بیان می‌کند: متهم مهندس و متخصص طراحی داخلی ساختمان است و فعالیت وی در زمینه ارتقاء استاندارد هتلداری بوده است. وی برای همین منظور در هتل تارا مهاباد حضور داشته و تحقیقات ما هرگونه وابستگی وی به دستگاههای دولتی را رد می‌کند؛ چه برسد به اینکه وی بازرس یا مامور امنیتی باشد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه بررسی 25 پیامک رد و بدل شده بین متهم و متوفی نشان می‌دهد که متهم، متوفی را به اتاقش دعوت کرده است، تصریح کرد: متهم اعلام کرده که چند دقیقه پس از حضور متوفی در اتاق و گفت‌وگوی آن دو با یکدیگر، رییس هتل که متوجه عدم حضور متوفی شده، تلفنی ماجرا را به مادر متوفی اطلاع می‌دهد و مادر متوفی نیز به دخترش زنگ می‌زند که رییس هتل دنبال تو می گردد. پس از این تماس متوفی با یکی از همکارانش تماس میگیرد تا سر و گوشی آب دهد و ماجرا را به وی اطلاع دهد.

حیدری خاطرنشان کرد: بر اساس گفته های متهم، همکار متوفی پس از بررسی به وی اطلاع می دهد که رییس هتل مشغول کنترل دوربینهای مدار بسته است. متهم دستپاچه شده و تصمیم می گیرد اتاق را ترک کند و این کار را از طریق بالکنها انجام دهد. وی چند بالکن  کناری را که هر یک حدود  80 سانتیمتر با یکدیگر فاصله داشته‌اند، طی می کند و پس از آن تصمیم می گیرد که از طریق بالکن به طبقه پایین تر بپرد که پس از آویزان شدن از بالکن موفق به این کار نشده و به پایین پرت می شود.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی توضیح میدهد که معاینات پزشکی قانونی هرگونه شایعه در مورد تجاوز به متوفی را رد می کند و نشان می دهد که رابطه‌ای در این حد بین متوفی و متهم وجود نداشته است.

توکل حیدری توضیح اضافه کرد: دادگستری آذربایجان غربی ماجرای هتل تارا را از حیث ایمنی ساختمان و فقدان موانع لازم در بالکنها نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

دعوت رسانه‌های معاند به تجمع

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی تصریح کرد: بدنبال دامن زدن رسانه‌های معاند به شایعات بی‌اساس در این مورد،این شایعات به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش پیدا می کند و در نهایت به اعتراضاتی منجر می شود.

گفتنی است انتشار فوری تصاویر و فیلم های مربوط به این اعتراضات در رسانه های ضدانقلاب مشکوک بنظر می رسید و حتی برخی رسانه‌های بیگانه اقدام به کشته سازی برای این تجمع هم کردند.
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در پایان این گفت‌وگو خواهان هوشیاری مردم و توجه نکردن به شایعات رسانه‌های معاند می شود و تصریح می کند که دستگاه قضایی همه ابعاد این حادثه را بدقت و بسرعت مورد بررسی قرار داده و نتایج را پس ار قطعیت، به اطلاع مردم خواهد رساند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان