منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
شناسه خبر: 235130
گروه :خبر
13921028000140_PhotoA

سازمان انرژی اتمی در پی مصاحبه سخنگوی این سازمان با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه‌های داخلی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ در پی مصاحبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه‌های داخلی در خصوص مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشور توضیحاتی ارائه داد که مشروح آن در زیر می‌آید.

در این مصاحبه که به زبان انگلیسی انجام شده و تصویر و صوت آن نیز موجود می‌باشد، هیچگونه صحبتی از اجازه آژانس برای مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشورمان در میان نیامده بلکه اشاره شده که همانند گذشته در راستای شفاف سازی و پاسخ به ابهامات و سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هرگونه سوال و ابهام بصورت مکتوب دریافت شده، سپس پاسخ آن تهیه و ارائه می‌شود. حتی گفته شده که پاسخ‌ها لزوماً توضیحات افراد مورد نظر آنها نیست.

همچنین در گزارشات غیر دقیق و بلکه ناصحیح یکی دو رسانه داخلی، تیترهای گمراه کننده و دور از واقعیت مانند مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و بازدید از سایت‌های هسته‌ای نقل شده، لازم به ذکر است که خبرنگار تلویزیون ITV با اجازه سازمان انرژی اتمی، تصویر برداری مختصری از رأکتور تهران داشته و در نتیجه این اقدام هیچگونه اتفاق غیر متعارف، برخلاف ملاحظات حفاظتی و امنیتی و یا خطوط قرمز نظام صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است صحبت‌های رسمی و رسانه‌ای مسئولان کشور و سازمان انرژی اتمی ایران در چارچوب توافقات برجام و با در نظر داشتن خطوط قرمز نظام صورت می‌گیرد. نقل مطالب ابهام آمیز و تشویش برانگیز نظیر اخبار مورد اشاره درباره مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای می‌تواند به اعتبار بین‌المللی کشور صدمه وارد کند. انتظار است که رسانه‌های عمومی کشور به ویژه هنگام نقل موضوعات مرتبط با امنیت ملی همچون موضوعات هسته‌ای دقت لازم را داشته و همواره دو ویژگی مهم خبر یعنی دقت و صحت را علاوه بر سرعت در انتشار مدنظر قرار دهند. در صورت لزوم، هرگونه ابهام خود را قبل از انتشار اینگونه مطالب با مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران در میان گذاشته و حتی الامکان اطلاعات خود را از طریق مراجعه به منابع موثق از جمله زبان اصلی کسب کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است