منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: 235343
گروه :خبر
13921028000140_PhotoA

سازمان انرژی اتمی در پی مصاحبه سخنگوی این سازمان با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه‌های داخلی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ در پی مصاحبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه‌های داخلی در خصوص مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشور توضیحاتی ارائه داد که مشروح آن در زیر می‌آید.

در این مصاحبه که به زبان انگلیسی انجام شده و تصویر و صوت آن نیز موجود می‌باشد، هیچگونه صحبتی از اجازه آژانس برای مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته‌ای کشورمان در میان نیامده بلکه اشاره شده که همانند گذشته در راستای شفاف سازی و پاسخ به ابهامات و سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هرگونه سوال و ابهام بصورت مکتوب دریافت شده، سپس پاسخ آن تهیه و ارائه می‌شود. حتی گفته شده که پاسخ‌ها لزوماً توضیحات افراد مورد نظر آنها نیست.

همچنین در گزارشات غیر دقیق و بلکه ناصحیح یکی دو رسانه داخلی، تیترهای گمراه کننده و دور از واقعیت مانند مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و بازدید از سایت‌های هسته‌ای نقل شده، لازم به ذکر است که خبرنگار تلویزیون ITV با اجازه سازمان انرژی اتمی، تصویر برداری مختصری از رأکتور تهران داشته و در نتیجه این اقدام هیچگونه اتفاق غیر متعارف، برخلاف ملاحظات حفاظتی و امنیتی و یا خطوط قرمز نظام صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است صحبت‌های رسمی و رسانه‌ای مسئولان کشور و سازمان انرژی اتمی ایران در چارچوب توافقات برجام و با در نظر داشتن خطوط قرمز نظام صورت می‌گیرد. نقل مطالب ابهام آمیز و تشویش برانگیز نظیر اخبار مورد اشاره درباره مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای می‌تواند به اعتبار بین‌المللی کشور صدمه وارد کند. انتظار است که رسانه‌های عمومی کشور به ویژه هنگام نقل موضوعات مرتبط با امنیت ملی همچون موضوعات هسته‌ای دقت لازم را داشته و همواره دو ویژگی مهم خبر یعنی دقت و صحت را علاوه بر سرعت در انتشار مدنظر قرار دهند. در صورت لزوم، هرگونه ابهام خود را قبل از انتشار اینگونه مطالب با مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران در میان گذاشته و حتی الامکان اطلاعات خود را از طریق مراجعه به منابع موثق از جمله زبان اصلی کسب کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی