منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲
شناسه خبر: 309229
گروه :خبر
مرعشی

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در شهر بستک، با حضور در جمع طرفداران کاندیدای اصلاح طلب حوزه انتخابیه غرب هرمزگان از آنها خواست تا در 10 اردیبهشت مثل مردم تهران به اصلاح طلبان رای دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ حسین مرعشی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور اظهار کرد: سیاست یکی از مهم ترین و زیربنایی ترین امور زندگی ما است و خدمتی مهم تر از سیاست و موثرتر از آن نمی شناسم ما باید دست سیاست مدارانی رو ببوسیم که کشورها و ملت ها رو در معرض رشد و کمال و تعالی قرار می دهند.

 

وی در ادامه برای آشنایی با عمق و اهمیت سیاست، صدام حسین در عراق را با محمد ماهاتیر در مالزی مقایسه کرد و افزود: این دو شخصیت تاثیر متفاوتی را در کشورهای خود داشته اند صدام حسین با سیاست های غلط خود عراق ثروتمند رو به خاک سیاه کشاند ولی ماهاتیر محمد با سیاست های درست این کشور فقیر و تازه استقلال یافته رو از لحاظ اقتصادی به کشوری نیرومند تبدیل کرد که این تفاوت در سیاست و سیاستمداران است.

 

 

مرعشی ادامه داد: مبادا شما تحت تاثیر سخن های غلطی چون «سیاست خوب نیست، سیاست پدر مادر ندارد و… صحنه سیاسی رو ترک کنید سیاست و سیاستدار مهم است. سیاست مدار هم می تواند خادم  و هم خائن باشد.

 

وی در ادامه با بیان قضیه ملی شدن صنعت نفت در ایران، به نقش و اهمیت حضور مردم پرداخت و گفت: در 30 تیر سال 1331، شاه تصمیم گرفت مصدق را برکنار کند ولی این تصمیم ظرف چند ساعت با عکس العمل مردم مواجه شد و مردم قیام کردند و دربار عقب نشینی کرد و مصدق مجددا نخست وزیر شد.

 

وی اضافه کرد: در 28 مرداد سال 1332 با کودتای آمریکایی و دربار، مردم که 13 ماه قبل با قیام خود مصدق را برگردانده بودند به حمایت از نخست وزیر نیامدند و مصدق برکنار شد که این نشان از اهمیت حضور مردم است و آرای مردم معجزه می کند و حضور مردم در انتخابات بارها کشور را از لبه پرتگاه ها نجات داده است.

 

 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 اشاره کرد و افزود: برگ ماقبل آخر شما مربوط به خرداد 92 است که خرداد 92 واضح و روشن بود و  شخصیتی چون سید محمد خاتمی در بین جامعه رای دارد و عده ای تلاش کردند خودخواهانه بدون رعایت مصالح کشور، نظام و رهبری، با تلاش و همت سخت گیری کردند، پیام دادند، رفتارهایی کردند که آقای خاتمی نیاید و نیامد. آقای هاشمی رفسنجانی وارد صحنه شدند.

 

وی ادامه داد: قبل از ورود آقای رفسنجانی روزنامه کیهان آقای حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان نوشت: آقای خاتمی رای دارد ولی تایید صلاحیت نمی شود و نمی آید و  آقای هاشمی رفسنجانی تایید صلاحیت می شود ولی رای ندارد، پس نمی آید. آقای هاشمی آمد و مردم به صورت انفجاری به ایشان تمایل نشان دادند .

 

مرعشی  اضافه کرد: وزیر وقت اطلاعات در شورای نگهبان رفت و گفت شما یا باید آقای هاشمی را با رای سی و چند میلیونی تحمل کنید و همه رشته هایی که تا حالا رشته ایم پنبه می شود و این ها به پشتوانه مردم نخواهند گذاشت، شما این مسیرهای غلطی را که تعیین کرده اید جلو رود یا باید منتظر حوادثی مثل سال 88 باشید و یا همین جا آقای هاشمی را رد صلاحیت کنید و رد صلاحیت کردند چون رای داشت.

 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور بیان کرد:  شما مردم ظرف کمتر از یک هفته به تشخیص سیاستمداران امین و کارساز خودتون اعتماد کردید و ظرف یک هفته رای ساخته شد و حتی بعضی ها می گویند ظرف سه روز آخر رای جمع شد ، آقای دکتر عارف به حرف آقای خاتمی اعتنا کرد و کناره گیری کرد  همه متحد شدیم پشت سر دکتر روحانی و وی رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران شد.

 

مرعشی در ادامه به برجام اشاره کرد و افزود: دو سال و نیم گذشته پیچیده ترین و مهمترین مسئله سیاسی بعد از انقلاب ایران، به تدبیر این رئیس جمهور حل شد و من تعجب می کنم که عده ای خود را انقلابی و مدافعان نظام جمهوری اسلامی می دانند، خودشان را مدافعان رهبری می دانند اینقدر نسبت به این مسئله مهم، کم توجهی می کنند و صبح تا شب برای تضعیف دکتر روحانی تلاش می کنند و می گویند چی شد برجام؟

 

وی ادغان کرد: آقای دکتر روحانی موفق شده با یک قطعنامه، 10 قطعنامه شورای امنیت را ملغی کند و با یک بازدید نیم ساعته آقای آمانو از پارچین و قطعنامه شورای حکام، همه سابقه ی هسته ای ما پاک شد و سه ماه از برجام گذشته مگه قرار بود ظرف سه ماه تمام مشکلات کشور حل شود ما خطر و محدودیت ها را رفع کردیم و شما باید در ادامه مسیری که انتخاب کرده اید محکم و پابرجا باشید.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: در 7 اسفند، عموم مردم ایران و به طور خاص مردم تهران گل کاشته اند و پیش از این آقایان لاریجانی و ناطق نوری با هم جمع شدند تا جبهه اصولگرایی را از دست پایداری ها و تندروها نجات دهند ولی به یکباره آقای حداد عادل با کنار زدن این دو، و سازماندهی اصولگرایان در مدار پایداری، لیستی را برای تهران نوشت و ما نیز هر کسی را که فکر می کردیم ممکن است نهاد محترمی چون شورای نگهبان نسبت به آن حساسیت داشته باشد به آنها گفتیم شما نروید.

 

مرعشی با بیان اینکه میانه روترین، معتدل ترین، امین ترین، با سابقه ترین و بی مسئله ترین های ما را هم رد صلاحیت کردند، بیان کرد: یکی میانه روترین، معتدل ترین، امین ترین، با سابقه ترین و بی مسئله ترین های ما سید عبدالله حسینی می باشد که بیست سال نماینده شما مردم غرب هرمزگان در مجلس می باشد.

 

 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: آقای حداد عادل لیست خود را بست و از این طرف همه نیروهای ما را رد صلاحیت کردند و ما در تهران تنها افرادی را که می شناختیم و داشتیم 5 نفر بود و من همیشه این را گفته بودم شورای محترم نگهبان، جناب آقای جنتی حریف ما سیاسیون می شود ولی حریف ملت نمی شود.

 

 

وی ادامه داد: این انتخابات نشان داد مردم ایران، اعتدال و میانه روی را می خواهند و افراط را نمی خواهند و مردم ایران می خواهند هم با دنیا و هم با خودشان زندگی کنند و این پیام انتخابات بود و ما امید داریم در مرحله دوم انتخابات مردم مناطق مختلف کشور مثل تهران سیاسی انتخاب کنند.

 

 

مرعشی گفت: مردم از بین افرادی که شما تایید صلاحیت کرده اید انتخاب کرده اند باز هم شما عصبانی می شوید؟

 

 

مرعشی خاطر نشان کرد: بعد از دور اول انتخابات و شکست جبهه مخالف در تهران، رفتند و آقای احمدی نژاد را آوردند تا برایشان سخنرانی کند و ما از آقای احمدی نژاد استقبال می نماییم.

 

 

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: ما کدام رئیس جمهور داشته ایم که معاون اولش به جرم فساد اقتصادی در زندان باشد.

 

و با بیان فساد بیمه ایران گفت: پرونده بیمه ایران، پرونده حداقلی است.

 

دکتر سید حسین مرعشی در پایان خاطر نشان کرد: من حامل پیام گروه های اصلاح طلب، گروه های حامی دولت و همچنین حامل پیام آقایان هاشمی، خاتمی، روحانی و همه بزرگان کشور هستم و انقلابتون و نظامتون و رهبریتون نیازمند به یک رای سازنده و مفید شما هستند تا مجلسی شکل بگیرد در خدمت واقعی انقلاب مردم ما منتظر حماسه آفرینی های شما برای از بین بردن باقیمانده ضعف ها و پلیدی هاهستیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان