منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
شناسه خبر: 324565
گروه :خبر
1464635040_dsc00988

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان گفت: توسعه گمرک شیوء در پارسیان گام مهم و اساسی در صادرات غیر نفتی و حرکت درمسیر اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ کناری مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان با حضور در گمرک بندر شیوء شهرستان پارسیان به همراه  فرماندار پارسیان و معاون مدیرکل ناظرگمرکات استان و معاون مدیرکل استاندارد و صنعت و معدن و کشاورزی و جمعی از مسئولین شهرستانی بازدید کرد.

 
کناری مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان گفت : با تلاش و پیگیری استاندار هرمزگان و پشتکار فرماندار پارسیان توانسته ایم گمرک شیوء را توسعه بدهیم که گام مهم و اساسی در صادرات غیر نفتی و کمک شایانی به اقتصاد مقاومتی در این گمرک شهرستان داشته باشیم .

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق و کالا و ارز هرمزگان در ادامه افزود:در راستای ارتقاء معیشت مرزنشینان و توسعه فعالیت های تجاری استان وهمکاری گمرکات و بنادر و استاندارد و جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای ذیربط،صادرات تجاری از گمرک شیوء فراهم می باشد .

 
وی تصریح کرد : تجار و فعالین و سرمایه گذاران منظقه و شهرستان فعالیتهای خود را در زمینه صادرات غیر نفتی در سطح منطقه و در چارچوپ ضوابط مربوطه انجام دهند.
مدیرکل امنیتی استانداری در اظهار کرد: صادرات محصولات کشاورزی و سایر موارد بویژه صادرات دام با تعرفه و عوارض صفر می توان از این گمرک انجام دهند .

 
رادمهر فرماندار پارسیان در ادامه گفت : توسعه گمرک شیو شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان سبب پویایی اقتصادی می شود .

 
فرماندار پارسیان اظهارکرد: گمرک ملوانی بندر تبن هم یکی از خواسته های مردم این شهرستان است  و انتظار داریم با حمایت و درایت استاندار هرمزگان بازگشایی و فعالیت نماید تا کمکی به مردم بخش کوشکنار  و روستاهای تابعه باشد.

 
رادمهر با اشاره به اینکه دولت در راستای سرعت بخشیدن به صادرات کالای ایرانی دراین برهه از زمان تسهیلاتی را فراهم کرده است افزود : در این زمینه می توان با ارائه تسهیلات بانکی به تولید کنندگان کمک شایانی به رشد اقتصادی، تولید کالای ایرانی و در ادامه صادرات به سایر کشورهای همسایه و دنیا انجام داد وبه اشتغال و اقتصاد رونق دهیم و برای دستیابی به این هدف باید صادرات کالاهای غیر نفتی را افزایش دهیم زیرا ظرفیت خوبی در این شهرستان وجود دارد.

 
فرماندار پارسیان تصریح گرد : تجار و بازرگانان شهرستان و منظقه باید موضوع صادرات غیرنفتی را جدی بگیرند تا پارسیان و گمرک شیوء از حیث تجارت و صادرات غیرنفتی برجسته شود ودر جهت ارتقای صادرات کالاهای غیرنفتی به عنوان یک شاخص در کشور مطرح شود.

 
نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت فراهم بودن زیرساختهای مبادله رسمی کالا و در ادامه آن مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارزگفت : بحمدالله با جدیت و توجه ویژه دولت به بحث توسعه سواحل و مناطق مرزی کشور اقدامات خوبی را در حوزه ایجاد زیرساختهای بندری و گمرکی در استان شاهد هستیم که با تلاش و پیگیری استاندار هرمزگان ایجاد زیرساختهای لازم برای ارتقا گمرک که از دغدغه مسئولین و ائمه جمعه و جماعات و بخصوص لنجداران و مردم بوده است و این پیام ، توسعه گمرک شیوء نوید دهنده رونق اقتصادی و صادرات کالا غیر نفتی و خدمات آسان برای تجار ، سرمایه گذار و مردم می باشد.

 
فرماندار پارسیان با اشاره به اینکه توسعه گمرک شیوء به عنوان یکی از اولویت ها و ظرفیت توسعه پارسیان است تاکید کرد : گمرک بندر شیوء نقش به سزایی در ایجاد اشتغال مردم این شهرستان و محقق شدن شعار سال داشته و لازم است در فاز بعدی در جهت تجاری شدن آن تلاش کنیم .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است