منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
شناسه خبر: 308323
گروه :خبر
46252_orig

مدیرکل بنادر و دریا نوردی هرمزگان با تاکید بر حمایت از گردشگری دریایی عنوان کرد:کارگاههای ساخت شناورهای دریایی باید در استان فعال شوند تا مبنایی برای ایجاد اشتغال در استان های ساحلی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ابراهیم ایدنی، مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در همایش تقدیر از تلاشگران سفرهای دریایی با بیان اینکه نوروز 95برای اولین بار در زمینه گردشگری دریایی وارد شدیم، گفت:استان در پیک نوروزی 95 پذیرای بیش از یک میلیون و 200هزار گردشگر دریایی بود.

 

وی اظهار کرد:استان هرمزگان با داشتن 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل دارای چالش هایی است که نشان دهنده بی توجهی به مقوله دریا است.

 

ایدنی افزود: نگاه به دریا بابت صید، ماهیگیری و تجارت بوده و گردشگری و تفریحات دریایی مغفول مانده است لذا نیازمند آن است تا دستگاههای زیربط عقب ماندگی ها را جبران کنند و سرتاسر ساحل جنوب باید استفاده اصولی قرار گیرد.

 

مدیر کل بنادر هرمزگان با اشاره به وجود شناورهای غیر استاندارد در استان تصریح کرد: باید سازه های دریایی تغییر داده شود و خدمه شناورها که عمدتا فاقد گواهینامه معتبر می باشند آموزش های لازم را بگذرانند.

 

وی با تاکید بر حمایت از گردشگری دریایی عنوان کرد: کارگاههای ساخت شناورهای دریایی باید در استان فعال شوند تا مبنایی برای ایجاد اشتغال شوند.

 

ایدنی با بیان اینکه کلوپ های دریایی با استفاده از ظرفیت استان باید ایجاد شوند، بیان کرد:خط گردشگری دریایی از بندرشهید باهنر به بندرکیش  راه اندازی خواهد شد.

 

وی ادامه داد:بخش اول ترمینال شماره 3 بندرشهید رجایی با ظرفیت 10میلیون TEU طی چندماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد که با احداث این ترمینال گسترش یک هزار و 400 متری را خواهیم داشت.

 

مدیر کل بنادر استان هرمزگان خاطر نشان کرد:توسعه بندرشهید رجایی و ایجاد زیرساخت هایی بین بخشی، افزایش خدمات دریایی و بندری برای نشتریان داخلی و خارجی مد نظر است لذا باید به سمت خدمات بین المللی حرکت کنیم و پذیرایی خطوط بین المللی باشیم.

 

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است