منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
شناسه خبر: 218305
گروه :خبر
1698

مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور گفت : درپیشینه صنعت هوانوردی وتوسعه مسافرت های هوایی دربندرلنگه باید نگاه ویژه ای به این بندر داشته باشیم .

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز   از  بندرلنگه ، خشایار حاجی زاده مدیر فرودگاه بندرلنگه با اشاره به قدمت تاریخی این فرودگاه گفت : فرودگاه بندرلنگه دومین فرودگاه تاسیس شده درایران است که دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار بالای است .

 

وی از جمله دلایل پیشرفت شهرها را توریستی و صنعتی شدن آنهاست دانست و  اظهار کرد : یکی از دلایل کمرنگ شدن فرودگاه بندرلنگه رشد فرودگاههای بندرعباس دلار ،قشم ،عسلویه،کیش ،بوده است.
مدیر فرودگاه بندرلنگه اضافه نمود: بندرلنگه نزدیکترین بندر به امارات ، دبی جزایر تفریحی قشم ، کیش و ابوموسی میباشد که این خود از نظر تجاری از آیتم های بسیار خوب این بندر به شمار میرود.

 

حاجی زاده ادامه داد : اقدامات خوبی در بندرلنگه صورت گرفته اما تا ایر لاین ها قوی تر وتحریم ها برداشته نشن و سرمایه گذاران ورود نکنند فرودگاههای اغماری به سختی میتوانند دراین زمینه قدم بردارند.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد : پروازهای بندرلنگه دبی و بلعکس بعد از دوسال به همت آقای جباری نماینده شهرستان درمجلس مجددا” برقرار شد که جای تشکر قدارانی دارد.

 

مهندس مه آبادی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشورگفت: درپیشینه صنعت هوانوردی وتوسعه آن دربندرلنگه باید نگاه ویژه ای به این بندر داشته باشیم .

 

 

وی افزود : بندرلنگه از ظرفیت بسیار بالای برخوردار است که متسفانه این مجموعه کمتر مورد توجه قرار گرفته و باید نگاه ویژه ای به این منطقه بشود.

 

 

مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور اضافه نمود : برای حل مشکلات این فرودگاه اول در بحث بودجه باید نگاه ویژه تری به این فرودگاه شود که به زودی کارشناسان را به بندرلنگه اعزام میکنیم.

 

 

مهندس مه آبادی ادامه داد : برای توسعه فرودگاه بندرلنگه از طرح های و ظرفیت شهرستان استفاده و با تشخیص کارشناسان نگاه ویژه ای در فصل بودجه ریزی انجام خواهیم داد.

 

 

احمد جباری نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شواری اسلامی از مهندس پرورش مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی خواستار امکانات تامین روشنایی ، وسایل کمک ناوبری جهت پرواز در شب و پروازهای اضطراری در فرودگاه بندرلنگه شد.

 

وی افزود : با توجه به تردد زیاد مردم این منطقه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله دبی خواستار راه اندازی پرواز ایرباس 320هستیم .

 

 

نماینده غرب استان در مجلس در پایان خواستار تجاری شدن فرودگاه بندرلنگه در جهت حمل ونقل بار شد و اظهار کرد : با توجه به پروازهای خارجی این فرودگاه در این بخش سهمی را به بندرلنگه اختصاص دهید.

 

 

در ادامه مهندس پرورش رئیس هئیت مدیره ومدیر عامل هواپیمایی کشور در تشریح پروازهای فرودگاه بندرلنگه گفت : فرودگاه بندرلنگه در هفته سه پرواز به مقصد تهران دارد که از طریق شیراز انجام میگیرد.

 

 

وی افزود : برای برقراری پرواز مستقیم به شیراز با کمبود ناوگان در صنعت هوایی روبرو هستیم و صدد هستیم بزودی برای این منطقه پرواز مستقیم داشته باشیم.
مدیر عامل هواپیمایی در پایان به خواسته های نماینده محترم بندرلنگه در مجلس اشاره کرد و گفت : این درخواست در دستور کار خواهد گرفت و اقدامات خوبی انجام می شود.

 

 

انتهای پیام /س

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است