منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 340205
گروه :خبر
11

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ مبنای توسعه یافتگی هر جامعه است در واقع توسعه فرهنگی زیر بنای اصلی توسعه اقتصادی است و با رشد فرهنگی رشد و پیشرفت اقتصادی حاصل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ،سعید موحدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان سیریک گفت: شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری ، افزایش حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر و آشنا شدن با مشکلات آنها ، تسریع در روند ساخت مراکز فرهنگی و هنری و انعقاد تفاهنامه ساخت سالن پلاتو درشهرستان سیریک از مهمترین اهداف این سفر است.

وی افزود: براساس توافق صورت گرفته میان شهرداری سیریک و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اولین سالن اختصاصی اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه شهرستان در مدت یک سال با مشارکت این دو نهاد ساخته می شود که کار ساخت آن توسط شهرداری و تمام تجهیزات آن بوسیله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تجهیز و آماده سازی خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اظهار کرد: فرهنگ یکی از ابزارهای استعماری بود که کشورهای استعماری برای تسلط بر افکار جوامع دیگر و همسو کردن آنها با افکار و باورهایشان از نفوذ فرهنگی سود جسته‌اند.

موحدی تصریح کرد : شهرستان  سیریک با پیشینه ی فرهنگی و تاریخی بالا و داشتن هنرجویان جوان و نوجوان با انگیزه و علاقمند می تواند با ایجاد فضای ها و مراکز فرهنگی و هنری مناسب درجهت گسترش فرهنگ ناب اسلامی و همچنین تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری همت گمارد که این روند ازسیاست و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی زیرمجموعه این وزارت به شمار می رود.

وی افزود: نقش و تاثیرگذاری سرمایه گذاری در عرصه فرهنگ و هنر بسیار مهم و ارزشمند است و جوامعی را می توان توسعه یافته دانست که بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها را در حوزه فرهنگ و هنر کرده باشند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: باید هم‌افزایی میان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و اصحاب فرهنگ و هنر و تمامی مؤسسات و انجمن هایی که زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد هستند بوجود آید تا شاهد اثر بخشی برنامه و فعالیت فرهنگی و هنری دراین شهرستان باشیم .

موحدی تاکیدکرد : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده ی هر گونه همکاری و مساعدت با مراکز فرهنگی و هنری و اصحاب فرهنگ و هنر درجهت تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری است و امیدواریم با ایجاد یک تعامل صمیمانه و هدفمند، گام های بسیار قوی و خوبی در این شهرستان برداشته شود.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند