منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
شناسه خبر: 268660
گروه :خبر
fefd61eb-e57c-4252-8153-12e731ff3c9a

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه گردشگری، صنایع دستی و روستایی با هدف تشکیل زنجیره ای منسجم در این حوزه ها، از اولویت های این وزارتخانه است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی ربیعی،وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی در نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته قشم، گفت: ذائقه جهانی به سمت گردشگری پست مدرن می رود و اجرای این سیاست ها می تواند در شرایط پساتحریم، موجب افزایش ورود گردشگران بشود.
 
وی با بیان اینکه ایران دارای ظرفیت های گردشگری بسیار گسترده و جذابی است، افزود: زیرساخت های این نوع گردشگری، فرهنگ محلی، خانه های روستایی و روابط اجتماعی است که می تواند به رونق گردشگری ایران منجر شود.
 
 وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: برای مثال در روستای «برکه خلف» قشم خانه های وجود دارد که نمونه بارزی از این نوع گردشگری به شمار می رود و الگوهای خوبی برای آینده صنعت گردشگری ارزیابی می شود
وی افزود: در حال حاضر ایران از هتلداری سنتی عبور کرده است و باید به سمت زنجیره کردن فعالیت های گردشگری محلی و بومی حرکت کنیم تا در شرایط پسا تحریم، بیشترین بهره را از داشته های خود ببریم.

ربیعی تاکید کرد: باید جذابیت های مختلف گردشگری کشور را بهم متصل کنیم و این رویکرد باید از تبلیغات در مبداء آغاز و مراحل آموزش تورگردان ها، توسعه خانه های محلی و تقویت صنعتگران حوزه گردشگری و صنایع دستی را طی کرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه در کنار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اساس جذابیت های منطقه ای به دنبال تحقق سیاست یاد شده است تا با برگزاری دوره های فنی و حرفه ای در بخش اشتغال و ارایه امکانات و تسهیلات مناسب در بخش تعاون، به این اهداف دست یابد.
 
ربیعی تصریح کرد: امروزه توسعه به منزله بهتر زندگی کردن مردم در روستاها و محله های کوچک، شاداب بودن جامعه و توسعه صنایع گردشگری است که می تواند به توسعه مناطق روستایی منجر شود.
نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته جزیره قشم  با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،فعالان حوزه های گردشگری، هتلداری و صنایع دستی 29 استان، مناطق آزاد چابهار، انزلی، ماکو و اروند و فعالان گردشگری کشور عمان آغاز بکار کرد.
برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین همراه با موسیقی، نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی در 45 غرفه، برپایی چهار سیاه چادر عشایری و تخفیف 50 درصدی خدمات جامعه هتلداران قشم از ویژگی های جانبی این نمایشگاه سراسری به شمار می رود.
نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته جزیره قشم به مدت پنج روز از بیست و سوم تا بیست و هفتم ماه جاری از ساعت 16 تا 24 میزبان علاقه مندان است.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی