منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 327338
گروه :خبر
756881

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک توسعه صنایع دستی را نیازمند بازاریابی و معرفی درست دانست و گفت: باید از ظرفیت های صنایع دستی در ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ماشاالله خنجی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه، گفت: یکی از خصوصیات صنایع دستی این است که این صنعت حاصل روح ملت ها و آئین فرهنگ ملی کشورهاست.

 

وی اظهار کرد: صنایع دستی تنها یک کالا برای مبادله نیست بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های اقوام از طریق صنایع دستی مبادله می شود و نوعی ارتباط را ایجاد می کند.

 

خنجی توسعه صنایع دستی را نیازمند بازاریابی و معرفی درست دانست و بیان کرد: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های صنایع دستی در ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک افزود: توجه به مشاعل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال برای بانوان را به همراه دارد.

 

وی تاکید کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه، یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی هستند که توانمندسازی زنان برای مشارکت روز افزون و گسترده در قالب کسب و کارهای خانگی راهکار مهم و یکی از اشکال توسعه اقتصادی و در آمدزایی است.

 

خنجی تصریح کرد: شهرستان بستک توانمندی و هنرمندان بسیار زیادی دارد که مشعول به فعالیت هستند که با بهبود امکانات و فراهم نمودن زیرساخت های لازم، می توان زمینه توسعه این صنعت را بیش از پیش فراهم کرد.

 

وی افزود: در راستای حمایت از مشاغل خانگی و شناسایی صنعتگران فعال شهرستان، با برگزاری آزمون هفتگی و صدور کارت شناسایی برای آنان، جهت دریافت تسهیلات به مراکز مشخص معرفی می گردند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی