منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
شناسه خبر: 247913
گروه :خبر
IMG_7228

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از توسعه سواحل مکران می توان در پیشرفت دریا محور کشور استفاده کرد، افزود:نیروی دریایی ارتش در حال استقرار در سواحل مکران است که این استقرار آبادانی منطقه را بهمراه دارد .

امیر دریادار حبیب اله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص  ایفای نقش مسئولین دریایی در دریای عمان و سوحل مکران گفت: نیروی دریایی ارتش در حال استقرار در سواحل مکران از میناب،سیریک ،جاسک،کنارک و پسا بندراست که این استقرار آبادانی منطقه را بهمراه دارد .

 

وی اظهار کرد: در صورت به نتیجه رسیدن اقدامات دولت شاهد پیشرفت و جهشی در سواحل مکران خواهیم بود که این امر دارای اهمیت بسزایی است.

 

سیاری با اشاره به اهمیت مکران افزود: مهمترین نقطه کشور در ابعاد مختلف سواحل مکران است به همین دلیل در سالهای قبل از انقلاب استکبار جهانی اجازه نداده که ما پیشرفت را دراین منطقه ایجاد کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید اقتدار دریایی وجود داشته باشد، تصریح کرد:از  توسعه سواحل مکران می توان در پیشرفت دریا محور کشور استفاده کرد هم اکنون نیز استقرار ما در مدار 10 درجه حداقل دو و سه هزار کیلومتر ناوهای جمهوری اسلامی ایران در حال گشتزنی است که نشان از توان نیروی های ما است.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: امنیت در دریا با توان نیروهای دریایی برقرار می شود لذا در عرصه دریا برنامه های نیروی دریایی در ابعاد مختلف بویژه اقتصادی پیش می رود جلو می رود.

 

وی با اشاره به موفقیت های نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس و عملیات های هم اکنون ارتش تصریح کرد:تفاوت امروز ما با در گذشته  تمام تجهیزات و فناوری ها منصوب به غربی بوده که امروز این دانش بومی شده و فاصله صفرتا صد برای بومی سازی تمام تجهیزات منصوب به یگانهای شناورها طی شده است.

سیاری گفت:بومی سازی دانش دریایی ،  تعمیرات اساسی و نگهداری شناورها در بالاترین سطح  در داخل کشور توسط نیروهای نشان دهنده توانمندی جوانان کشور در عرصه دفاع است.

 

وی با بیان اینکه امروز تمام نیروها در دانشگاه امام و نیروی دریایی آموزش می بینند، اظهار کرد:در طول 23 سال اخیر  در  تعمیرات اساسی زیردریایی، کلاف 4 که بسیاری از کشوهرها بیش از چنددهه از ما جلوتر زیردریایی داشتند هنوز به آن نرسیدند کشور ما به آن دست یافته است.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش یاداور شد:در گذشته  کتب تاکتیکی ما غربی بوده اما امروزه  زاییده تفکر کارکنان نیروی دریایی است چنانچه اگر در زمان دفاع مقدس با تجهیزاتی که در اختیار داشتیم  قدرتمندانه عمل کردیم و حماسه آفریدیم اما امروزه افتخارما این است که همه تجهیزات و آموزش و تربیت مربوط به خودمان است و گامهای بلندتری در آنچه که تا حالا نداشتیم در بحث زیر دریا فراهم کردیم .

 

وی با بیان اینکه  حوزه ماموریت نیروی دریایی تغییر کرده است، بیان کرد: در گذشته ما تنها در خلیج فارس و تنگه هرمز دریانوردی داشتیم اما در چندسال گذشته حوزه ماموریت گسترش پیدا کرده و برقراری امنیت در دریای سرخ  نشان دهنده عظمت کاراست.

 

سیار با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا خاطر نشان کرد: اتفاقات زیادی در حوزه دریانوردی  افتاد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب نباید به اینها بسنده کرد چنانچه اگر به آنچه داریم بسنده کنیم از فناوری دنیا عقب می مانیم لذا باید به نقطه ای که شان و تراز ملت ایران است دست یابیم.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی