منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
شناسه خبر: 239520
گروه :خبر
نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری 1

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به کاهش تورم و افزایش صادرات نفتی در دو سال گذشته گفت: به زودی با تحرکات کشور در فضای تعاملات بین المللی، رشد اقتصادی کشور با افزایش مواجه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول حیات پر افتخار خود به عنوان نظامی مقدس و پویا در عرصه جهانی همواره در پی مراوداتی صلح جویانه، مقتدرانه وعزت مند بوده است.

 

 

 

 

وی افزود: سالهایی که ایران در گیر مذاکرات هسته ای بوده تلاش کرده است تا از حقوق مسلم خود در استفاده از دانش و تکنولوژی دفاع نماید و سرانجام نیز با تلاش خستگی ناپذیر تیم مذاکره کننده دولت ایران و تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری توافقی عزتمندانه با در نظر گرفتن تمامی حقوق ملت ایران با کشورهای مذاکره کننده صورت پذیرفت و لغو تحریم های اعمال شده نیز اعلام شد.

 

 

 

 

 

مونسان یادآور شد: کشور ایران در فراز و نشیب جنگ تحمیلی و اعمال تحریم ها هیچگاه از تلاش برای خودکفایی دست برنداشته و توانسته است به رغم تمام مشکلات موجود در مسیری پویا و سازنده حرکت کند.

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه نمونه بارز این اقدامات، تلاش دولت در دوسال گذشته برای مهار تورم و کاهش آن به 1/13 ( سیزده و یک دهم) درصد بوده است گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تک رقمی شود ضمن اینکه برای نخستین بار تراز بازرگانی کشور با مازاد تجاری مواجه شده، یعنی در سال جاری صادرات غیرنفتی از واردات افزون تر بوده است.

 

 

 

 

 

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: امروز فرصت برای شتاب دادن به اقتصاد کشور وحرکت در مسیر توسعه پایدار از طریق سازماندهی و طراحی برنامه های بلند مدت مهیا شده است، هر چند درکوتاه مدت نیز، با رفع موانع بین المللی و کسب درآمدهای نفتی و آزاد سازی دارایی های بلوکه شده ایران، شاهد رونق و شادابی در اقتصاد خواهیم بود.

 

 

 

 

 

وی با تاکید بر لحاظ کردن سیاست های کلی نظام در تدوین برنامه های یاد شده و اهداف اقتصاد مقاومتی ادامه داد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز بر دو پایه اصلی استوار است و افزایش رشد اقتصادی و کاهش آسیب پذیری اقتصاد ناشی از تغییرات درونی، که باید مد نظر همه ارکان مجری برنامه های اقتصادی قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

مونسان با اشاره به کاهش تورم و افزایش صادرات نفتی در دوسال گذشته به عنوان گامهای مهم افزود: در فضای تعاملات بین المللی، رشد اقتصادی کشور با افزایش بیشتری مواجه خواهد شد و بر این اساس، بانک جهانی انتظار دارد که رشد اقتصادی کشور در سال آینده به 5 درصد برسد.

 

 

 

 

 

وی اظهار کرد: در حالی که حرکتی فزاینده برای رسیدن به قافله جهانی و دنیای پرشتاب اقتصاد بین الملل در جریان است دولت می تواند بر مناطق آزاد کشور، که به طور خاص جهت گشودن پنجره های اقتصاد جهانی به روی کشور تخصص یافته اند، تکیه بیشتری داشته باشد.

 

 

 

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور با استفاده از راه های دسترسی زمینی، دریایی و هوایی موجود، از مزیت های ویژه قانونی برای صادرات مجدد برخوردارند و این مناطق، پل ارتباطی ورود کالاهای کشورهای اروپایی و آسیایی جنوب شرقی به کشورهای همجوار ومشترک المنافع به شمار می روند.

 

 

 

 

 

وی به مبادلات تجاری میان ایران و همسایگان جنوبی اشاره کرد و افزود: تبادلات بر محور صادرات مجدد کالا، باید براساس جذب بازارهای منطقه ای با رعایت منافع دوطرف به صورت مشترک متمرکز شود، آنچنان که این موضوع در مورد کشورهای جنوب شرقی آسیا هم باید انجام شود. به ویژه آنکه پیش بینی می شود با لغو تحریم ها، فرایند مبادلات تجاری غیرنفتی با این کشورها به مراتب افزایش بیشتری یابد.

 

 

 

 

 

مونسان تاکید کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می توانند مهمترین بازارهای صادرات مجدد برای صدو کالا و خدمات فنی مهندسی به کشورهای هندوستان، عراق، پاکستان، کشورهای آفریقایی، آسیای مرکزی و به طور کلی بازارهای طبیعی همجوار ایران را به دست بیاورند.

 

 

 

 

وی به بند 11 سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: بند 11 سیاست های اقتصاد مقاومتی؛ توسعه حوزه های عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور را به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولیدف صادرات کالا و خدمات و تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج املا تبیین کرده است، راهکاری که برون رفت مناطق آزاد از وضعیت فعلی و عملیاتی کردن فرصت های اقتصادی برای آن ها را در خدمت به اقتصاد پسا تحریم تضمین کرده است.

 

 

 

 

 

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: این وظیفه بر دوش همه ما است که تا از ظرفیت های آماده این مناطق با حداکثر توان مدیریتی خود بهره برداری کرده و طرح های توسعه اقتصادی را در قالب الگویی اجرا پذیر با استفاده از قابلیت های سرمایه گذاران خارجی ممکن سازیم.

 

 

 

 

 

 

مونسان گفت: همایش اقتصاد ایران در پسا تحریم که با هدف ترسیم دقیق شرای امروز کشور برگزار می شود، به موضوع مناطق آزاد و ظرفیت های آن ها در اقتصاد ملی با دید جامع تری خواهد پرداخت.

 

 

 

 

وی تاکید کرد: بدیهی است که جزیره کیش با توجه به ویژگی های خاص جغرافیایی و وجود بازارهای مالی و پولی و همچنین مراکز متعدد دانشگاهی و اقتصادی به عنوان یکی از مناطق توسعه یافته کشور مطرح است و می تواند جایگاه قابل مطالعه ای در این بین داشته باشد تا درآینده ای نه چندان دور مروارید زیبای خلیج فارس به پنجره ای روشن از آینده ایران و دروازه ای برای ورود به اقتصاد جهانی تبدیل شود.

 

 

 

 

هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و دومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه وخصوصی سازی کیش با بیش از 210 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای انگلستان، سوئیس، هلند، آلمان، فرانسه، کانادار، چین، امارات، و سرمایه گذاران از 40 کشور خارجی، با حضور اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، میرعلی اشر عبدالله پوری حسینی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی، ابراهیم رحیم پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه، امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران شرکت های خارجی و داخلی، صاحبنظران و اندیشمندان بزرگ حوزه اقتصاد به مدت 4 روز فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است