منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 288705
گروه :خبر
13940503000575_PhotoA

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: توزیع سوخت یورو 4 از ابتدای اسفند در اکثر شهرهای استان تهران آغاز شد و این در حالیست که پیش از این سوخت یورو 4 تنها در شهر تهران توزیع می‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد رستگاری گفت: بر اساس گفته‌های نماینده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، از ابتدای اسفند توزیع سوخت یورو 4 در اکثر شهرهای استان تهران آغاز شده است.

وی ادامه داد: این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی بر روی کاهش آلودگی هوا داشته باشد، در سال‌های 90، 91 و 92، 40 درصد از کل سال هوا آلوده بود در سال 93 و امسال تا امروز 32 درصد از کل سال هوا آلوده بوده است.

معاون محیط زیست استان تهران افزود: درست است که عوامل اقلیمی در بهبود وضعیت هوا اثر داشته است اما اتفاقاتی مانند اصلاح سوخت، ارتقای استاندارد خودروهای تولیدی به یورو 4 و تغییر سوخت نیروگاه بعثت از مازوت به گاز نیز مؤثر بوده است.

رستگاری گفت: در سال گذشته حدود 350 هزار خودرو در کشور از رده خارج شده است و تمام اینها بر روی کاهش آلودگی هوا تأثیر داشته است با یک اقدام نمی‌توان مشکل آلودگی هوای تهران را حل کرد اما هرکدام از این اقدام‌ها تأثیری در کاهش آلودگی هوا دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است