منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 238851
گروه :خبر
index
 

مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان خبر داد:

توزیع بیش از ۱۲هزار تن نهاده های دامی توسط تعاون روستایی هرمزگان

مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان از توزیع بیش از 12هزار تن نهاده های دامی در استان در بین اعضای تعاونی ها و تشکل های دامی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ سیروس اسدپور ، مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این نهاده ها توسط تشکل های تحت پوشش تعاون روستایی استان توزیع می شود، گفت: از ابتدای سال تاکنون 12هزار و 400 تن نهاده های دامی به ارزش 62 میلیارد و 240 میلیون ریال با نرخ مصوب دولتی خریداری و توزیع شده است.

 

 

 

وی افزود: با  اینکه بیشترین نهاده ها در شهرستان های بندرعباس، میناب و بستک توزیع شده است،اما این نهاده ها از نوع سبوس بوده و به ازای هر کیلو گرم 5هزار و 600 ریال بین دامداران و تشکل های دامداری استان توزیع شده است.

 

 

 

 

اسدپور با بیان اینکه 90درصد تولیدات دامی در استان از طریق دامداری های روستایی بوده، تصریح کرد: در حال حاضر دامداری های سنتی و صنعتی در استان با دارا بودن بیش از 1میلیون و 200 هزار راس سبک و 42 هزار راس گاو و گوساله مشغول فعالیت هستند.

 

 

 

 

مدیرسازمان تعاون روستایی اظهار کرد: به منظور ساماندهی و خدمات دهی بهتر به بهره برداران و دامداران استان نشست های مشترکی با معاونت امور دام استان و  شرکت ها و تشکل های ذینفع برگزار شده و خرید دام های مازاد روستاییان و صادرات در دستورکار قرار گرفته که امیدواریم بزودی محقق شود.

 

 

 

 

اسدپور خاطرنشان کرد: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی علاوه بر توزیع این میزان سبوس، 1هزار و 600 تن انواع بذور، 1هزار 800 تن کود های شیمیایی و 1هزار و 200 کیلوگرم انواع سموم شیمیایی را بین اعضا خود توزیع کرده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی