منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
شناسه خبر: 312619
گروه :خبر
2062822

رئیس اداره دریایی اداره کل محیط زیست هرمزگان علت مرگ دسته جمعی سفره ماهی ها را احتمال به دام افتادن در تور صیادان دانست و اظهار کرد: در صورت آلودگی آب باید شواهدی از مرگ این گونه یافت می شد که در این رابطه هیچ چیزی مشاهده نشده است.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛روز گذشته در پی اتفاق نادری بیش از 150 گونه دریایی سفره ماهی به صورت دسته جمعی در سواحل جزیره نازواقع در خلیج فارس کشف شدند که مسائل و بحث های زیادی پیرامون این موضوع مطرح شد و از بدام افتادن دسته جمعی سفره ماهی ها در تور صیادی تا احتمال شیوع بیماری در بین این گونه دریایی را بهرماه داشته است.

 

افشین عسگری، رئیس اداره دریایی اداره کل محیط زیست هرمزگان در گفتگو با خبرنگارهرمز گفت: پس از وقوع این حادثه و مرگ دسته جمعی بیش از 150 سفره ماهی در سواحل ناز نمونه برداری از آب و بافت سفره ماهی ها انجام شده است.

 

وی علت مرگ دسته جمعی سفره ماهی ها را احتمال به دام افتادن در تور صیادان دانست و اظهار کرد: در صورت آلودگی آب باید شواهدی از مرگ این گونه یافت می شد که در این رابطه هیچ چیزی مشاهده نشده همچنین نتیجه نمونه برداری از آب نیز بدون مشکل بوده است.

 

عسگری مرگ دسته جمعی سفره ماهی ها را دور از ذهن دانست و افزود: شواهد نشان می دهد که این گونه دریایی در تور صیادی به دام افتاده که پس از صید و مرگ آنها در دریا رها شده اند و امواج آنها را به ساحل آورده است.

 

رئیس اداره دریایی اداره کل محیط زیست هرمزگان با بیان اینکه نتیجه آزمایشات بافت سفره ماهی ها به زودی اعلام می شود، خاطرنشان کرد: آب های ساحلی جزیره ناز زیستگاه این گونه دریایی است اما علت آنکه چرا تعداد زیادی از سفره ماهی ها به صورت یکجا در این مکان جمع شده اند مشخص نیست اما شواهد حاکی از به دام افتادن سفره ماهی ها در تور صیادان است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان