منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: 205125
گروه :خبر
url

کارشناس مسایل سیاسی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و تورم بالای ۴۰ در صد یکی از چالش های دولت قبل بودگفت : سوء مدیریت مسئولین باشروع به کاردولت یازدهم در افزایش قیمت ها تاثیر گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،امیر حسین مرادپور دهنوی کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه دولت سعی می کند جلوی تورم بیش از ۴۰درصدی را بگیرد وآن را به کمتر از ۱۵ درصد برساندونوعی ثبات نسبی اقتصادی درکشور ایجادکنددولت دراین زمینه موفق عمل کرد، اظهار کرد:برای توسعه طبق برنامه سوم توسعه بایستی به رشد۸درصدی می رسیدیم این درحالی است که در اثرتحریم ها وسوء مدیریت دولت سابق رشد اقتصادی کشور منفی شده بود .

 

وی اضافه کرد : دکتر روحانی برای بهبود روابط بین المللی کشور که در اثرتحریم ها تیره شده بود سیاست تنش زدایی را درسیاست خارجی دنبال می کندکه دشمنان موضوع هسته ای ایران با تبلیغات سوء به تهدیدی علیه امنیت بین المللی تبدیل کرده بودندوتحت فصل ۷ منشورملل بردندوایران هراسی را در دنیا راه انداختند لذا دولت مصمم شداین موضوع را از طریق دیپلماسی حل کند.

 

استاد  دانشگاه  های  حاجی آباد  با بیان اینکه برای دستیابی به رشد اقتصادی سریع نیازمند لغو تحریم ها ی ظالمانه اقتصادی هستیم ، تصریح کرد:غربی ها در سال ۱۳۹۱زمانی که تحریم ها را تشدید کردند پیش بینی کردند ایران ظرف مدت دو ماه تسلیم می شوداما با مقاومت ملت بزرگ ایران و پتانسیل های داخلی واقتصاد مقاومتی این اتفاق رخ نداد و غربی ها در اهدافشان شکست خوردند.

 

مرادپور ادامه داد : غربی ها وقتی دیدند ابزارتحریم کارایی ندارد وهمچنان برنامه هسته ای به راه خود ادامه می دهدوغنی سازی ۲۰درصدانجام می شودمجبور شدند که پشت میز مذاکره بنشینند وکسانی که تا قبل از آن غنی سازی در ایران را برنمی تافتند رسما غنی سازی در ایران را پذیرفتند.

 

کارشناس مسایل سیاسی بیان داشت : تنها عاملی که باعث شد که غربی هاحاضربه مذاکره شوند و خطوط قرمز ایران را بپذیرند ناکارامدی تحریم ها در اثرخوداتکایی داخلی و عدم توانایی غربی ها درحمله نظامی به ایران بود.
کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه رفع تحریم باید تولید داخلی را افزایش دهد و دانش فنی کشور را ارتقا دهدو مانع از واردات بی رویه به کشور شویم خاطر نشان کرد : اگرپس از تحریم شرایط اقتصادی به خوبی مدیریت نشود شرایط اقتصادی کشور به شدت آسیب پذیر می شود.

 

 

وی تهدید اوباما مبنی بر نابودی ارتش ایران را یک بلوف سیاسی دانست و افزود : اگرآمریکایی ها توانایی نابودی ارتش ایران را داشتندلحظه ای درنگ نمی کرد وادعاهای اوباما بیشترجنبه جنگ روانی ومصرف داخلی وبرای خشنودی صهیونیست ها است.

 

 

وی بابیان اینکه باید ابزار تحریم را از دشمن بگیریم و او را خلع سلاح کنیم ، گفت :آمریکایی ها با بهانه های واهی دیگری همچون نقض حقوق بشر وحمایت از تروریسم سعی خواهند کرد که تحریم هایی علیه کشور وضع کند باید حربه تحریم را از دشمن گرفت و آنها را در دستیابی به این هدف شومش ناکام گذاشت.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان