منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۰۷
شناسه خبر: 351438
گروه :خبر
انتصاب

آئین تکریم و معارفه رئیس مجتمع آموزش عالی میناب در حالی انجام شد که جای خالی مقامات فرمانداری میناب محسوس بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان در این آئین اظهار داشت: مجتمع آموزش عالی میناب یک ظرفیت مناسب برای توسعه شرق هرمزگان در همه حوزه ها است.

وی در ادامه با اشاره به سابقه علمی و اجرایی عباس مرادی رئیس جدید این مجتمع، گفت:کارنامه کاری و همت و تلاش مردای بیانگر این است که با حضور وی در این مرکز آموزشی به زودی شاهد ارتقا این مجتمع آموزش عالی خواهیم بود.

مرادی در حاشیه این مراسم در گفت و گو با هرمز، تدوین سند راهبردی توسعه مجتمع آموزش عالی میناب و تبدیل آن به عنوان دومین دانشگاه دولتی در سطح استان را مهتمرین برنامه خود طی حضور در این مسئولیت عنوان کرد و گفت:تلاش می کنیم این ظرفیت به دانشگاه هرمزگان شرقی تبدیل شود.

وی افزود:دانشگاه هرمزگان شرقی دانشگاهی کیفیت گرا و  ماموریت محور خواهد بود که برای نقش آفرینی هر چه بیشتر در طرح توسعه سواحل مکران فعالیت می کند.

مرادی با تشریح کارکردهای مختلف دانشگاه در جامعه، اظهار داشت:دانشگاه باید با تحقیق و تولید راه های علمی به رفع چالش ها و مشکلات جامعه در حوزه های مختلف کمک کند.

رئیس مجتمع آموزش عالی میناب با ارائه تعریفی از دانشگاه بیان کرد:دانشگاه و مراکز آموزش عالی باید به گونه ای عمل کنند که مردم احساس کنند دانشگاه قادر است به توسعه زندگی فردی و اجتماعی آنها کمک کند.

در این مراسم که با حضور علی اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان، سمتی معاون آموزشی، شکرالهی معاون دانشجویی، زائری رئیس شورای شهر و جمعی از مدیران و  اساتید مراکز آموزش عالی میناب و معتمدان این شهر در سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی میناب برگزار شد از خدمات عبدالمجید میرزا علیان دسجردی که از آذرماه 93 به عنوان نخستین مدیر، امور مجتمع آموزش عالی میناب را بر عهده داشت تجلیل و طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه هرمزگان عباس مرادی به مدت دو سال به عنوان سکاندار مجتمع آموزش عالی میناب معرفی شد.

مرادی دارای دکترای برنامه ریزی مدیریت و توسعه محیط گرایش مناطق ساحلی از دانشگاه مالزی است و کارشناس ارشد تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان در سال 75، مدیریت آموزشکده فنی پسرانه میناب از سال 76 تا سال 84، مسئول راه اندازی و سرپرست دانشگاه پیام نور میناب از سال 77 تا سال 84، رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی کیش از سال 88 تا سال 90، رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان از سال 90 تا سال 93، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه هرمزگان و عضو هئیت رئیسه دانشگاه از سال 93 تاکنون و عضو شورای راهبردی توسعه مدیریت استان هرمزگان از سال 94 تا کنون تنها بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی مرادی است.

مرادی را پدر آموزش عالی میناب هم می نامند چرا که وی در راه اندازی دانشگاه پیام نور و آموزشکده فنی پسران در این شهرستان نقشی مستقیم و تاثیر گذار داشته و در این مسیر تلاش فراوانی کرده است.

گفتنی است مجتمع آموزش عالی میناب هم اکنون دارای دو دانشکده کشاورزی و فنی مهندسی است که با شش رشته مهندسی زراعت و اصلاح نباتات، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)، مهندسی صنایع، مهندسی فضای سبز، مهندسی باغبانی و مهندسی علوم آب فعالیت می کند.

مجتمع آموزش عالی میناب تنها مرکز آموزش عالی دولتی در شرق هرمزگان است که اگر یک دانشکده دیگر به آن اضافه شود به دانشگاهی همانند دانشگاه هرمزگان تبدیل می شود.

اما جالب است که علی رغم این که از فرماندار ویژه میناب و معاونان وی به شکل جداگانه برای حضور در آئین معارفه رئیس جدید مجتمع آموزش عالی میناب دعوت به عمل آمده بود هیچکدام از مقامات فرمانداری ویژه میناب در این مراسم حضور نداشتند و علت عدم حضور آنها نیز در این آئین اعلام نشد.

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است