منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷
شناسه خبر: 227480
گروه :خبر
CYMERA_20130723_162048

این صلح برای ایجاد امنیت و آرامش طرفین قلمداد شده بود که کاملا با شرایط مذاکرات امروزی در تناقض است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  هرمز پرس، یکی از نعمت های بزرگی که خداوند رحمان به این مملکت و مردم عطا نموده است همین رهبری مقتدر و آگاهی است که همواره با هوشیاری کامل و پشتیبانی مردم غیور و ولایت مدار ایران اسلامی، از این سرزمین، کشوری قدرتمند را ساخته که تحت عنایات الهی و برکات وجود امام عصر (عج) الگویی بینظیر برای تمامی کشور های اسلامی و آزاده را رقم زده است.

 

 

مقام معظم رهبری (مدظله التعالی)در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه به چند نکته کلیدی و مهم اشاره کرده اند که جا دارد به آن بپردازیم. در خصوص اهمیت خلیج فارس و امنیت آن که معظم له به آن اشاره کرده اند؛ از آن جایی که ایران اسلامی بیشترین ساحل را با خلیج فارس دارد و منابع گوناگون آن اعم از نفت و گاز، ماهی و میگو و حتی تأمین آب شرب و… از این خلیج، منطقه ای استراتژیک را ساخته است که می توان با در دست داشتن قدرت آن به نوعی معادلات را در فضای کنونی دنیا بهم ریخت. متأسفانه کشور های متخاصم و استکبار جهانی، آمریکای جنایت کار، همیشه چشم طمع خود را به این منطقه ی حساس دوخته اند و مطمئن باشید هر زمان را که لازم بدانند و عرصه را برای خود باز ببینند به هر اقدامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دست خواهند زد که به لطف خدا و برکت وجود امام عصر (عج) و رهبری مقتدر حضرت آقا، این گزینه عملا برایشان غیر ممکن شده است لکن اگر به دور از عقل و منطق عمل کنند و آغاز گر جنگ شوند ضربات مهلکی را خواهند دید که بی شک از آن پشیمان خواهند شد.

 

 
همانگونه که مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) فرمودند امنیت دریایی جزئی از امنیت کشور است که اگر نباشد نه اقتصاد است نه فرهنگ است و نه سعادت شخصی و عمومی مردم اجتماع. در یک کلام زیر ساخت پیشرفت های یک ملت است که در این زمینه همکاری نیرو های مسلحاعم از سپاه و ارتش را بیشتر از همیشه می طلبد.

 
متأسفانه کشور های حاشیه خلیج فارس به دو دسته تقسیم شده اند، یکی کشور هایی که کاملا بی تفاوت نسبت به وقایع جهانی اند نظیر عمان که این بی تفاوتی مغایر با ارکان و اساس دین مبین اسلام است دینی که پرچم دار دفاع از مظلوم و حامی مستضعفین است و با استکبار سر ستیز دارد.

 
بنده معتقدم درست است اینگونه رفتار ها موجب امنیت و آرامش نسبی است اما این کاملا موقتی است چرا که همه ی آن بستگی به منافع کشور مذکور دارد که تا پنجاه سال بعد همین که نفت و گاز هایش به اتمام برسد دیگر رنگ و بویی برای استکبار نخواهد داشت و به اصطلاح تره هم برایش خُرد نخواهند کرد و عاقبتی جز فقر و بدبختی را به همراه نخواهد داشت که هدف استعمار نوین هم به ضلالت کشاندن ابدی کشور های تحت سلطه است. این یعنی بر باد رفتن دین و ایمان بخاطر یک امنیت و آرامش نسبی و موقت که کاملا متزلزل است.

 

 
دسته دوم کشور هایی نظیر قطر ، امارات، بحرین و…هستند که از متحدان آل سعود که خود اجیر شدگان و نوکران شیطان بزرگ اند که در مقابل بندگی خداوند متعال، بندگی استکبار و شیاطین صهیونیست را انتخاب نموده اند و در منطقه به گهواره ای برای استکبار جهت پیاده سازی افکار پلید خود تبدیل شده اند.

 

 

اما بلطف وجود جوان های مؤمن و انقلابی که در نیروهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور دارند، خدعه های دشمنان نقش برآب شده است و اعتقاد داریم که با رهبری امام خامنه ای و عنایات الهی و برکات وجود امام عصر(عج) هیچگاه موفق به پیاده سازی افکار شیطانی خود نخواهند شد چراکه امروزه همه ی ایمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل کفر قرار گرفته است.

 
تنها راهی که می توانند انجام بدهند تا ضزبه ای را به نظام وارد سازند همین راه نفوذ است که حضرت آقا با هوشیاری کامل یکی از مصادیق آن را مذاکره و گفتگو با آمریکا دانستند زیرا تمام تلاش استکبار برای نفوذ است ولا غیر. وظیفه ی ما هم در مقابل، افزایش آمادگی چه از نظر علمی و چه ابزار های جنگی است. به نظر بنده هم مهم ترین وظیفه دانشجویان هم در این برهه از زمان جهاد در راه علم است که کشور بیش از پیش به آن نیازمند است.

 

 

 

البته خطاب مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) همه ی ملت ایران اعم از دولتی و غیر دولتی است. ایشان چندی پیش فرمودند همان صحبت هایی را که در دیدار های عمومی بیان می کنم همان ها را هم در جلسات خصوصی با مسؤلین نظام هم بیان می کنم.

 
بنده معتقدم که لقب بیخیال به آن دسته از افرادی تعلق دارد که کاملا غرب زده هستند و به گونه ای افراطی در صدد پیاده سازی بی چون و چرای افکار و فرهنگ غربی درون جامعه اسلامی هستند، افرادی مانند دکتر صادق زیبا کلام نمونه ای از این دسته افرادند و نکته جالب تر این که این دسته از افراد را می توان نمونه ی بارزی از نفوذ فرهنگی دشمن برشمرد که چه آگاه و چه نا خود آگاه به ترویج و تبلیغ فرهنگ غربی و پیاده سازی نقشه های استکبار می پردازند به طوری که ذهن مردم و مسؤلین کشور را دستکاری کنند و تغیر بدهند اما زهی خیال باطل زیرا جوامع بصیر همچون محافل دانشگاهی و اجتماعی و همچنین سازمان های نظامی و مردم غیور با بینشی انقلابی همواره از اینگونه ترفند های استکبار مطلع هستند که در این خصوص نقش جوانان دانشجو به عنوان صدای بیدار و آگاه جامعه پر رنگ تر و حساس تر است.

 

 

و اما لقب سهل اندیش به آن دسته از افرادی تعلق دارد که با دید متفاوتی نسبت به آمریکا می نگرند و آن خوش بینی مفرد است که کاملا از سهل اندیشی نشأت می گیرد. می توان گفت شخص رئیس جمهور و همچنین آقای ظریف مصداق بارز آن هستند. بار ها دکتر روحانی کربلا را درس مذاکره خواندند و مشاوران و دور و بری های ایشان از مذاکرات صدر اسلام نظیر امیر المؤمنین با زبیر و غیره یاد می کنند اما مقام معظم رهبری (مدظله التعالی) کاملا این موضوع را روشن ساختند که گفتگوی آن دوران به معنای مذاکرات امروزی یعنی معامله با دشمن نبوده چرا که امام حسین در کربلا با عمر سعد و امیرالمؤمنین با زبیر به صورت نهیب و نصیحت گونه بوده است و عده ای با مقایسه این ها با فضای امروز ، فقط بدنبال ایجاد وهن در افکار عمومی و توجیه کارهای بی مورد خود هستند.

 

 
بکاربردن مستند صلح حدیبیه در راستای توجیه مذاکرات کاملا اشتباه و غیر عادلانه است چراکه شرایط و اوصاف آن کاملا مغایر با امروز است.

 

 
در زمان صلح حدیبیه پیامبر اکرم (ص) کاملا از فواید آن مطلع بودند و به همین خاطر چندین درخواست را که سهیل بن عمرو بعنوان نماینده قریش طلب کرده بود را پذیرفتند. صلح حدیبیه به نوعی برای پایان جنگ بین مسلمانان و کفار تنظیم شده بود که پیامبر هم به فواید آن معتقد بودند اما مذاکرات امروزی که به برجام منتهی شده است راه را برای نفوذ هرچه بیشتر دشمن باز کرده است و عملا فایده ای برای مملکت نخواهد داشت و مغایر با لفظ نرمش قهرمانانه است زیرا نرمش قهرمانانه مقطعی است و منجر به پیروزی حق علیه باطل خواهد شد (صلح حدیبیه) اما با اجرای برجام به گفته ی خود طرف های غربی، انتخاب گزینه نظامی را برای آنها آسان تر و محتمل تر از قبل می سازد چرا که با نفوذ در کشور زمینه سازی برای اجرای گزینه نظامی شکل خواهد گرفت و حمله را هموار تر از قبل می سازد.

 

 

اما در صلح حدیبیه پیامبر اکرم (ص) هیچ راه نفوذی را برای دشمن باقی نگذاشته بودند که عملا کفار را به انزوا می برد. این صلح برای ایجاد امنیت و آرامش طرفین قلمداد شده بود که کاملا با شرایط مذاکرات امروزی در تناقض است.

 
مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) در خصوص بررسی اتفاق های بعد برجام و نفوذ استکبار، نهاد های بصیر جامعه من جمله دانشگاه را به تکاپو انداخته بودند که در این زمینه روشنگری بیشتری صورت گیرد که بحمدالله محقق هم شد.

 

 
ایشان تأکید کردند که مذاکره با آمریکا ممنوع است بخاطر ضرر های بیشماری که دارد و منفعتی که اصلا ندارد و این یعنی تمام شدن حجت برای همان سهل اندیشانی است که مذاکره با آمریکا را تنها راه نجات کشور از شرایط بحرانی می دانند و در صدد بزک کردن چهره متخاصم استکبار جهانی هستند.

 

 
این همان راهی است که پیش تر کشور های حاشیه خلیج فارس و آل سعود جنایتکار در پیش گرفته اند که حاصل آن بر باد رفتن دین و ایمان به معنای واقعی کلمه همان اسلام آمریکایی است. این عاقبت کشور هایی است که بجای بندگی خدا دَم کدخدا را گرفته اند و راه حل همه ی مشکلات را رابطه با آمریکا ی جنایتکار می دانند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است