منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 276745
گروه :خبر
13941112000266_PhotoA

منابع میدانی حاضر در جبهه «معرسه الخان» در حلب سوریه می‌گویند، احتمال شکستن محاصره نبل و الزهراء تا ساعاتی دیگر هست اما در عین حال احتمال هر اتفاقی وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طبق روند درگیری‌‌های جاری در جبهه نبل و الزهراء، احتمال شکسته شدن محاصره این دو شهرک، تا ساعاتی دیگر بسیار قوی است.

 نیروهای مقاومت، لحظاتی پیش در تماسی با بی‌سیم با نیروهای مردمی نبل و الزهراء به آنان نوید دادند که به شهرک بسیار نزدیک هستند و پیروزی نزدیک است.

طبق آخرین اخبار رسیده از میدان نبرد، درگیری‌ها در روستای معرسه الخان ادامه دارد و احتمال دارد طی چند ساعت آینده آزادی نبل و الزهراء قطعی شود هر چند، در میدان نبرد هیچ چیز قطعی نیست.

هزاران نفر از مردم شیعه شهرکهای نبل و الزهراء در شمال غرب حلب سوریه، حدود چهار سال است که در محاصره کامل تروریست‌ها قرار دارند و از طریق کمک‌های هوایی ارتش سوریه و مقاومت موفق شده‌اند، تاکنون مقاومت کنند.

هزاران زن و کودک و غیرنظامی در دو شهرک منتظر انتشار خبر شکسته شدن محاصره و باز شدن مسیر امن هستند.

جدیدترین خبرها؛

طبق آخرین خبری که ظهر امروز (چهارشنبه) منابع میدانی گروه بین‌الملل فارس اطلاع دادند، نیروهای مردمی نبل و الزهراء  بر خاکریز غربی روستای معرسه الخان مسلط شدند و از سمت شرقی ارتش و مقاومت در حال نبرد هستند.

هم‌اکنون معرسه الخان از شرق (ارتش و مقاومت) و غرب (نیروهای مردمی نبل) شاهد نبرد با تروریست‌هاست.

روستای «مایر» نیز که از مسیر «معرسه الخان» به نبل می‌رسد هنوز در اختیار تروریست‌هاست و حتی اگر تروریست‌ها از طریق «تل الزهراء» قیچی شوند، نگرانی از سمت مایر همچنان باقی است.

 این احتمال وجود دارد که در کمتر از دو ساعت دیگر محاصره شکسته شود اما هیچ چیز قطعی نیست و ممکن است درگیری‌ها بیش از این طول بکشد.

به گزارش منابع میدانی «بین‌الملل فارس»، سه تن از رزمنده‌های نبل و الزهراء تاکنون در درگیری‌های «معرسه الخان» از سمت تل الزهراء به شهادت رسیدند. شهید «علی محمد بدر الرحل»، شهید «کمال ابراهیم شیبان» و شهید «احمد حسین شربو» سه شهید مذکور هستند.

پیش از این نیز اعلام شد که نیروهای مردمی نبل از تل‌الزهراء، مسیر دو روستای معرسه و مایر را ناامن کردند و زیر آتش قرار دادند و این مسیر برای آنان قطع شد.


مشاهده اندازه بزرگتر اینجا اینجا

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی