منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
شناسه خبر: 274421
گروه :خبر
hormoz

وزیر نفت ایران از امضای یک توافقنامه نفتی با شرکت فرانسوی توتال در جریان دیدار مقامهای ایرانی و فرانسوی در پاریس خبر داد. مقامات شرکت توتال هم گفته‌اند،در نظر دارند برای خرید روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام یک قرارداد با ایران امضا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بیژن زنگنه دیروز در نشست ایرانیان مقیم فرانسه در پاریس که با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: ایران با شرکت توتال یک قرارداد امضا خواهد کرد.

وی بدون اشاره به جزئیات گفت: ما یک قرارداد امضا خواهیم کرد.

در همین حال پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت توتال اعلام کرد که پس از دیدار رؤسای جمهوری ایران و فرانسه در کاخ الیزه، این شرکت فرانسوی با ایران برای خرید نفت خام یک قرارداد امضا می کند.

وی افزود: ما در نظر داریم برای خرید روزانه 150 تا 200 هزار بشکه نفت خام یک قرارداد با ایران امضا کنیم.

پویان ادعا کرد: توتال پیش از این حضور فعالی در ایران داشته است و نسبت به تعهدهای خود وفادار بوده است، واضح است که ما اجرای پروژه های دیگر با ایران را پیش بینی می کنیم اما آنها به گفتگوهای بیشتری نیاز دارد.

شرکت ملی نفت ایران و توتال یادداشت تفاهم امضا کردند

شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه شب گذشته در حضور رؤسای جمهوری ایران و فرانسه در پاریس در محل کاخ الیزه، یادداشت تفاهم امضا کردند.

رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و یکی از مدیران ارشد شرکت فرانسوی توتال بعد از ظهر پنجشنبه در حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه یادداشت تفاهم امضا کردند. پاتریک پویان، مدیرعامل توتال و بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران نیز در این مراسم حاضر بودند.

روحانی: توتال می تواند از فرصت خوب همکاری در حوزه انرژی ایران استفاده کند

رئیس جمهوری در دیدار با مدیرعامل توتال، به سوابق همکاری این شرکت با ایران اشاره کرد و گفت: توتال می تواند از فرصت همکاری در حوزه انرژی ایران به خوبی استفاده کند.

حسن روحانی دیروز در دیدار با پاتریک پویان به سوابق همکاری این شرکت با ایران اشاره کرد و گفت: ایران قطب انرژی منطقه است و توتال نیز می تواند با توجه به سوابق و تجربه های همکاری دو طرف، از فرصتهای خوبی که برای همکاری در حوزه انرژی وجود دارد، به خوبی استفاده کند.

مدیر عامل توتال در این دیدار به سوابق حضور این شرکت در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: توتال، آماده بازگشت به همکاریها و مشارکت سریع در توسعه میدانهای نفت و گاز ایران است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور