منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵
شناسه خبر: 230459
گروه :خبر
13940605000064_PhotoA

دبیر شورای عالی امنیت ملی آزمایش موشکی اخیر را خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ ندانست و گفت: ایران توان دفاعی و بازدارندگی خود را تحت هیچ گونه تهدیدی متوقف نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امیر دریابان شمخانی درجمع خبرنگاران در حاشیه نشست مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ در تهران در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست افزود: امروز منطقه ما با موضوعات مختلفی از کشتار مردم یمن تا سرکوب مردم فلسطین و توسعه توان تروریسم در منطقه شامات روبرو و اراده جمهوری اسلامی ایران حمایت از هر کشوری است که همچون روسیه مقابله غیرتصنعی و واقعی در مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: در این جلسه تصویری را در این زمینه طراحی و با توجه به موضوعاتی که اشاره کردم و همچنین همزمان شدن این نشست با ایام محرم و شعار هیهات مناالذله ابی عبدالله (ع) در مقابله با زور، تسلیم ناپذیری ملت ایران را به عنوان خمیر مایه تشکیل دهنده سیاست خارجی ایران برای طرف‌های مقابل به صورت کامل توضیح دادم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه افزود: در این مرحله از برجام سعی کردم سناریوهای مختلف را توضیح دهم و به طور قطع اشاره کردم که انتهای این سناریوها، پیروزی منطقه و شکست قطعی تروریسم خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص نزدیک شدن به زمان اجرای برجام و ادعاهای طرف غربی و موضع گیری آنها در خصوص آزمایش موشکی ایران افزود: امیدوارم همکاری‌های اخیر ایران و آژانس منجر به بسته شدن پرونده خود ساخته مسائل گذشته یا پی ام دی شود.

وی افزود: امروز اجرای برجام دروازه ورود جمهوری اسلامی ایران به قدم‌های بعدی و همواره انعکاس دهنده میزان صداقت ایران در حل مشکلاتی است که دیگران به ناحق ایجاد کرده اند.

شمخانی گفت: برجام در جمهوری اسلامی ایران مراحل خود را در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی طی کرده و بر اساس تصمیم مجلس، دولت مجاز شده است که تحت شرایطی برجام را اجرا کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: مجریان برجام به خوبی واقف هستند که گام به گام اجرای برجام باید توأم با درایت، تیزهوشی و بی اعتمادی به طرف مقابل باشد و در این زمینه باید اعتمادی را که به شکل مصنوعی و غیرطبیعی از بین رفته است، با اقدامات خود بازگردانند.

وی افزود: امیدواریم با موفقیت از این مرحله نیز عبور کنیم و همپای رفع تحریم‌های ظالمانه، توان دانش فنی و بومی خود را نیز ارتقاء دهیم.

دریابان شمخانی در ادامه در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر ارجاع پرونده ایران در خصوص آزمایش موشکی به شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما هرگز قطعنامه 2299 را نپذیرفته‌ایم و باید بگویم که آزمایش موشکی ایران نیز خلاف قطعنامه 2231 نبوده است.

وی افزود: این سخنان بیشتر جنجال تبلیغاتی است و ایران توان دفاعی و بازدارندگی خود را تحت هیچ گونه تهدیدی متوقف نخواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این آزمایش‌ها به شکل طبیعی نباید هیچگونه تأثیری در اجرای برجام داشته باشد.

وی در خصوص موضوع ارسال نیروی نظامی ایران به سوریه گفت: هر زمان که شکست علیه تروریسم نمایان می‌شود، تئوری پردازان حامی تروریسم توجیه گری خود را در حمایت از ترویست‌ها گسترش می‌دهند و این موضوع نیز از این معادله پیروی می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است