منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
شناسه خبر: 223158
گروه :خبر
13930121000061_PhotoA

یکی از مراجع تقلید گفت: کشورهای غربی در تلاش هستند با توافق هسته‌ای راه نفوذ به ایران را پیدا کرده و پایه‌‌های نظام اسلامی را در کشور متزلزل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به اینکه عرفه روز شناختن پروردگار است، اظهار کرد: امروز مسلمانان در صحرای عرفه هستند و بعد از ظهر مراسم عرفه را برگزار می‌کنند.

وی افزود: در سال‌های اخیر در مساجد مختلف مراسم دعای عرفه امام حسین(ع) قرائت می‌شود، این دعا بسیار پر برکت و پر محتوا است و امیدواریم مردم با قرائت دعای عرفه، به محتوای آن دقت کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه امیدواریم شر شیاطین و جنگ از سر اسلام برداشته شود، گفت: باید کاری کنیم مسلمانان‌نماهای نادان در اسلام جایی نداشته باشند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) گفت: در هنگام مشکلات انسان‌ها باید به یاد خداوند باشند، از خداوند کمک بخواهند و ذکر خداوند را بگویند.

وی با اشاره به اینکه بیماری، گناهان انسان‌ها را از بین می‌برد، گفت: در هنگام مشکلات و بیماری‌ها، در کنار ذکر خداوند، گناهان نیز پاک می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی یکی از بلاهایی بود که بر سر ایران فرود آمد، اما توانستیم یکی از قدرتمندترین نیروهای دفاعی منطقه باشیم، همین بلا سبب قدرتمند شدن ایران شد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه در طول تاریخ تمام تمدن‌های بزرگ در نتیجه تهاجم قدرت‌های بزرگ شکل گرفته است، گفت: تحریم‌ها نیز یکی از بلایا بود که امروز توانستیم خود را در برابر تحریم‌ها قوی کنیم و در بسیاری از مسائل توانستیم موفق عمل کرده و در برابر مشکلات تحریم ایستادگی کنیم.

وی بیان کرد: هنگامی که بلا پیش می‌آید انسان در دو حالت انفعالی و اثباتی قرار می‌گیرد که برخی دست از فعالیت می‌کشند و ناامید هستند و برخی دیگر تلاش می‌کنند تا مشکلات را حل کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه مسئله توافق هسته‌ای طعمه کشورهای غربی شده است، گفت: برخی گمان می‌کنند با این تفاهم می‌توانند به کشور ایران نفوذ پیدا کنند و با جنگ نرم، ایران را در دست بگیرند در حالی که این خیالی خام بیش نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: چه خوب است که کشورهای غربی این مسائل را بیان می‌کنند و مسئولان نظام از این نقشه‌ها آگاه می‌شوند، اینکه ایران بمب اتم می‌سازد همگی بهانه‌ای بیش نیست، آنها در تلاش هستند فرهنگ ایرانی اسلامی را تغییر بدهند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان غربی برای متزلزل کردن وحدت مردم و نشر فرهنگ غربی تلاش می‌کنند، گفت: پشتوانه ایران، فرهنگ اسلامی است، دشمنان می‌خواهند پایه‌های مذهب را سست کنند و نظام را از بین ببرند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: بعضی از افراد بسیار خام هستند که می‌گویند بگذارید مردم آزاد باشند و هر حکمی را می‌خواهند اجرا کنند، این‌ افراد خود را به خواب غفلت زده‌اند یا هوشیار نیستند، بنابراین نباید زمینه‌ساز این خیال و سیاست اجنبی باشیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه معلوم نیست کشورهای غربی به توافق‌نامه پایبند باشند، گفت: باید رسانه‌ها و حوزه‌های علمیه مراقب باشند، نقشه دشمن یک نقشه پیچیده است و تمامی کشورهای غربی رسانه‌های خود را بر این اساس راه‌اندازی کردند.

وی یادآور شد: فرزندان انقلاب هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد که دشمنان به نقشه‌های شوم خود دست پیدا کنند.

این مرجع تقلید بیان کرد: امیدواریم خداوند کسانی که در خواب غفلت به سر می‌برند، بیدار کند و مردم همدلی، همزبانی و وحدت داشته باشند تا نقشه‌های شوم دشمنان از بین برود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است