منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
شناسه خبر: 213315
گروه :خبر
13920525000223_PhotoA
 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران

توافق هسته‌ای به معنای آشتی ایران با آمریکا نیست

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: توافق هسته‌ای به معنای آشتی ایران با آمریکا نیست و این تفکر غلط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران، در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: مسئله توافق هسته‌ای، مسئله خاص خودش است و به معنای این نیست که ایران با آمریکا آشتی کرده است.

وی افزود: آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و رژیم صهیونیستی، رژیم جلاد، آدم‌کش و فلسطین‌کش است، بنابراین مگر می‌شود با آمریکایی که از این رژیم حمایت می‌کند، کنار آمد؟!

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با طرح این پرسش که مگر می‌شود ایران با فرهنگ آمریکا سازی کند، گفت:‌ آمریکایی‌ها جنایاتی را در ایران مرتکب شده‌اند که قابل احصا نیست.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی جنایت شلیک به هواپیمای مسافربری ایران و بازگرداندن شاه پس از کودتای 28 مرداد را از جمله جنایات ایالات متحده آمریکا در ایران برشمرد.

وی ادامه داد: آمریکا فکر نکند سر میز مذاکرات تعهداتی را از جمهوری اسلامی ایران گرفته است، بلکه عدم استفاده از سلاح هسته‌ای عین دیانت ماست و دین ما به ما اجازه نمی‌دهد سلاحی بسازیم و مظلوم و ظالم را توأمان نابود کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: ایران به اصرار و رفع تحریم‌ها ثابت کرد که ظلم‌پذیر نیست و زیر بار ظلم نمی‌رود و بالاخره صبر و مقاومت انقلابی مردم و هدایت‌های رهبری نتیجه داد و پیشرفت‌های برق‌آسای ایران در آنان وحشت به‌وجود آورد و آنان را وادار به پذیرش بخش عظیمی از خواسته‌های هیأت ایرانی کرد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تصریح کرد: ایران با توافق هسته‌ای به‌عنوان یک ابرقدرت مطرح شد، منطق قوی ایران به گوش جهانیان رسید و دنیا بر مظلومیت ایران و ظالمانه بودن تحریم‌ها پی برد.

وی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: اختلاف سومین عذابی است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است، مبادا مشت‌هایی که باید بر سر دشمن کوبیده شود بر سر یکدیگر بکوبید، همان‌گونه که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند که «هیچ‌کس نباید به مقدسات اهل سنت اهانت کند و هر کسی که اهانت کرد از ما نیست و بداند گرفتار انحراف شده است. آن تشیعی که در لندن به‌وجود آمده هیچ ارتباطی به شیعه ندارد و قطعاً از عوامل آمریکا هستند».

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در مورد نفوذ آمریکایی‌ها پس از توافق هسته‌ای نیز گفت: ما نفوذ را بر آمریکایی‌ها بسته‌ایم و برای همیشه نیز خواهیم بست. آنها حتی می‌خواهند در منطقه و کشورهای اسلامی نفوذ کنند. خیال کرده‌اند با این توافق می‌توانند در ایران کارهایی انجام دهند، اما کور خوانده‌ است.

وی تأکید کرد: آمریکا بداند که جمهوری اسلامی ایران دست از حمایت مقاومت و فلسطین بر نخواهد داشت. ساده‌اندیشی است اگر بخواهیم فکر کنیم آمریکا عوض شده است. دشمنی آنان پا برجاست؛ چرا که آنها با اسلام مشکل دارند و اسلام هم قدرت خیالی و پوشالی آنها را در هم شکسته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زادروز ابوعلی سینا و زکریای رازی گفت: 3 عنصر حاکم عادل، فقیه ربانی و پزشک دلسوز از ارکان یک نظام اسلامی هستند، بنابراین مقام پزشکان مسئولیت آنان را نیز بزرگتر کرده است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطاب به پزشکان کشور یادآور شد: پزشکان در دادن نسخه به بیماران عجله نکنند، وقت بگذارند و از بیماران خود سؤال کنند؛ چرا که نمی‌توان با جان مردم بازی کرد. اینکه نمی‌‌شود یک دارو به بیمار داده شود و بعد از آنکه متوجه شویم اشتباه است، به آنها بگوییم خب، عوضش کنید.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشورمان، گفت: یادمان نمی‌رود وقتی این عزیزان وارد کشور شدند چه موجی به‌وجود آمد. این عزیزان خیلی به گردن ما حق دارند و با استقامت، صبر و پایداری حتی یک قدم از مسیر حق خارج نشدند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران درمورد حوادث یمن نیز گفت: بالاخره نظام وهابیت عربستان کی می‌خواهد به اشتباه خود پی ببرد؟! چقدر می‌خواهد آدم‌کشی و جنایت صورت دهد؟ از خدا می‌خواهیم آنها را هوشیار و بیدار کند تا دست از این جنایات بردارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است