منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 296540
گروه :خبر
13940928000409_PhotoA
 

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن خبر داد

توافق طرف‌های درگیر در یمن بر سر تشکیل دولت وحدت ملی

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با اشاره به حصول توافق میان طرف‌های درگیر در یمن تأکید کرد که این طرف‌ها قرار است مذاکرات خود را در کویت ادامه دهند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که طرف‌های درگیر یمن به توافقی برای راه حل سیاسی بحران این کشور دست یافته‌اند.

وی همچنین اعلام کرد که طرف‌های درگیر در یمن به این نتیجه رسیده‌اند که در این کشور باید دولت وحدت ملی تشکیل شود.

 طرف‌های درگیری در یمن همچنین توافق کرده‌اند که کویت مکانی برای رایزنی‌های آینده باشد.

یک منبع مسئول در جنبش «انصار الله» که نخواست نامش فاش شود گفت:  توافق بزرگی میان همه طرف‌های یمن و عربستان سعودی صورت گرفته است که جنگ متوقف شود و به میز مذاکره بازگردند.

وی همچنین تصریح کرد، توافق‌هایی با مسئولان سعودی صورت گرفته است که تا امروز مبتنی بر چند اقدام است از جمله آتش‌بس در مرزها و اعتماد سازی برای توقف کامل جنگ.

در همین راستا، حزب کنگره مردمی و جنبش انصار الله یمن شامگاه یکشنبه آتش‌بس موقت را در مقابل از سرگیری گفت‌وگو رد کردند.

انصار الله و کنگره همچنین به فرستاده سازمان ملل گفته اند که باید قبل از آغاز هر گفت‌وگو جنگ در یمن کاملا متوقف شود.

طی چند روز گذشته گزارش‌هایی از دیدار هیأتی از انصار الله یمن با نمایندگان دولت عربستان منتشر شد که نتیجه اولیه آن تبادل اسرا و اعلام آتش‌بس در مناطق مرزی یمن و عربستان بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است