منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
شناسه خبر: 199928
گروه :خبر

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق بدون امضا فقط به نفع آمریکایی ها است، اظهار کرد: آمریکایی ها بد عهد هستند و اگر در این توافق به تعهدات خود عمل نکنند، شورای امنیت و کنگره هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در گفت و گو با آناج با اشاره به سخنان عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان مبنی بر توافق بدون امضا، گفت: اگر توافق نامه ای ایجاد شود که بدون امضا باشد، اصلا نمی توان نام توافق نامه را بر آن گذاشت.

وی ادامه داد: بدون امضا بودن توافق نامه نشان دهنده نداشتن الزام اجرایی شدن آن توافق نامه است، لذا کنگره آمریکا نیز می تواند آن را به راحتی زیر پا بگذارد.

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق بدون امضا فقط به نفع آمریکایی ها است، اظهار کرد: آمریکایی ها بد عهد هستند و اگر در این توافق به تعهدات خود عمل نکنند، شورای امنیت و کنگره هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهد و در مقابل این بدعهدی های خود ادعا می کنند که توافقی امضا نکرده اند که به آن پایبند باشند.

وی افزود: و در طرف مقابل اگر ما زیر بار زورگویی های آنها نرویم هر قطعنامه ای علیه ما صادر می کنند و ما را متهم به نقض توافق خواهند کرد.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه در یک معامله ساده نیز هر دو طرف امضا می کنند تا پایبند به عهدهای خود باشند، ابراز کرد: تعجب می کنم که برای یک توافقی که 18 ماه زمان برده است، امضایی زیر توافق نامه نباشد!

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با تاکید بر اینکه باید در توافقنامه قید شود اگر آنها به تهعدات خود عمل نکردند، ایران نیز به تعهدات خود عمل نکند، گفت: در توافقنامه نهایی باید قید شود که نقص یا اعمال هرنوع تحریم جدید یا محدودیت علیه جمهوری اسلامی منجر به لغو توافقنامه خواهد شد. متاسفانه در توافقنامه ژنو چنین بندی وجود نداشت و آنها تحریم‌های جدیدی علیه ما اعمال کردند و نتوانستیم کاری انجام دهیم. بنابراین باید این بند قید شود تا اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نکند، توافقنامه کان لم یکن می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: مذاکرات هسته ای کشور ما 12 سال است که در جریان است و حاصل این سال ها نباید توافق بی امضا با قدرت های جهان به خصوص آمریکا که شیطان بزرگ است، باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود