منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۸
شناسه خبر: 271156
گروه :خبر
13931027000267_PhotoA

یک رسانه آمریکایی در تحلیلی نوشت: درحالی رییس جمهور میانه روی ایران و تیمش جشن رفع تحریم‌ها را برگزار کردند اما بهره‌وری از مواهب اقتصادی به نفع عامه مردم ایران زمان می‌برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تحلیلگران بین‌المللی در اظهار نظرهای جداگانه درباره اجرای برجام و امکان تحول دیپلماتیک بین تهران و واشنگتن به اظهار نظر پرداختند.

«کلیف کوپچان» مدیر موسسه یوراسیا در این‌باره یادآور شد، آن‌هایی که در پی گشایش بیشتر ایران هستند با نیروهایی چون سپاه پاسداران مواجه می‌شوند.

کوپچان در پیش بینی خود گفت: «رهبری ایران نیز توافق را موردی می‌داند که انجام شده و به پایان رسیده و این امر برای تشنج زدایی نبوده است . مکالمات اخیر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز هرچند که رخ داد ولی واقعیت این است که آن‌ها نمایندگان کشورهایی هستند که با هم روابط دیپلماتیک رسمی ندارند.

«فواز جرجیس» تحلیلگر  امور خاورمیانه کالج اقتصاد لندن نیز گفت: «توافق به معنای خاتمه دادن به بی‌اعتمادی نیست. این رویداد به مفهوم پایان دادن به منافع متضاد دو طرف در منطقه نیست.»

آسوشیتدپرس در خاتمه و در تحلیلی نوشت: رییس جمهور میانه روی ایران و تیمش که جشن رفع تحریم‌ها را برگزار کردند اما بهره‌وری از مواهب اقتصادی به نفع عامه مردم ایران زمان می‌برد.  دکتر روحانی و ائتلافش البته چشم به استفاده از این مورد در انتخابات مجلس خبرگان و پارلمان دارند  اما  روحانی هنوز با مخالفت‌های داخلی روبرو است زیرا اردوگاه اصولگرایان ایران بر این باورند که ایران در معرض نفوذ فرهنگ فاسد بیگانه قرار می‌گیرد. موردی که رهبری ایران نیز ماه جاری در سخنرانی برای امامان جماعت بیان کرد و گفت: « یکی از اهداف مهم دشمنان اسلام و ایران تغییر فرهنگ و معنویت مردم به ویژه سبک زندگی است.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی