منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 208810
گروه :خبر
13940127000462_PhotoA

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران در برابر هیچ قدرتی نهراسید، گفت: بعد از توافق ایران با گروه 1+5 لرزه بر تن رژیم صهیونیستی افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در بیست و یکمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید و دومین سفر استانی به شهرستان‌های استان تهران به غرب استان تهران سفر کرد.

وی در جمع مردم شهرستان‌‌های اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان در ورزشگاه خلیج فارس اسلامشهر اظهار کرد: سلام و درود بر مردم خون‌گرم، دلاور و میمان‌نواز اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم، برای من و هیئت دولت روز پر افتخاری است که میهمان مردان و زنان سخت‌کوش منطقه غرب استان تهران باشیم.

رئیس جمهور بیان کرد: قبل از آنکه در مورد طرح‌های عمرانی دوات تدبیر و امید در شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم صحبت کنم، می‌خواهم به شما و همه ملت بزرگ ایران به خاطر ایستادگی، دلاوری و مقاومت در طول سال‌های گذشته برای احقاق حق و خودتان و همچنین برای آمادگی‌تان برای توسعه ایران در کل کشور تبریک و تهنیت عرض کنم.

وی تصریح کرد: ملت بزرگ در طول ما‌های گذشته در بخشی از قدرت و توان خود را به رخ جهانیان کشاند.

روحانی خاطرنشان کرد: این ملت در روزگاری از لحاظ سیاسی و اجتماعی در برابر تمام قدرت‌های جهان انقلاب و عظیم و بزرگی را به ثمر نشاند و استقلال را برای این کشور و آزادی و عزت را برای این مرز و بوم به ارمغان آورد.

وی گفت: ملت ایران در برابر هیچ قدرتی نهراسید و توانست پرچم جمهوری اسلامی را به راه‌وری امام خمینی (ره) در این سرزمین ایمان و استقامت به اهتزاز درآورد.

رئیس جمهور اظهار کرد: در دوران دیگر این ملت با ایستادگی در برابر تمام قدرت‌های بزرگ جهان به یک معنا و سلاح‌ و تجهیزات آنها با نیروی ایمان، وحدت و ایثار با کمک بسیج، ارتش و سپاه ایستاد.

وی بیان کرد: ملت ایران قدرت نظامی و توانایی خود را به رخ جهانیان کشاند و پیروز شد و امروز این ملت بزرگ قدرت بزرگ سیاسی دیپلماسی خود را به جهانیان نشان داد.

روحانی تصریح کرد: شما می‌بینید در دهه‌های گذشته سه مرتبه لرزه بر تن اسرائیل متجاوز افتاد، یک بار 22 بهمن ماه، زمانی که انقلاب ما پیروز شد و کلمه «لا‌اله‌الا‌الله» بر تمام کلمه‌های کفر جهانی پیروز شد، بار دیگر زمانی بود که ملت بزرگ و قدرتمند ایران مقابل متجاوزان در هشت سال دفاع مقدس به موفقیت و پیروزی دست یافت، آن روزی که خرمشهر آزاد شد و فتح‌المبین به ثمر نشست و فاو فتح شد، همه آن روزها و ایامی که ایرانیان به دفاع از خود می‌پرداختند لزره بر تن صهیونیست‌ها افتاد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز روز سوم است بعد از توافق ایران با گروه 1+5 معروف به توافق وین شما می‌بینید آن رژیمی که از صبح تا شب فریاد می‌زند رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی گفت: امروز تمام ملت‌های منطقه و ملت بزرگ ایران به جز رژیم غاصب صهیونیستی و جنگ‌طلبان آمریکایی از این توافق بزرگ خوشحال هستند.

روحانی در ادامه با بیان اینکه این روز، روز بزرگ ملت ایران است، ما به شهامت این ملت و حقوقدانان و دیپلمات‌های این سرزمین افتخار می‌کنیم، بیان کرد: دلاوران سیاسی شما در برابر قدرت‌های جهانی پشت میز مذاکره نشستند و بعد از 23 ماه مذاکرات سخت و نفس‌گیر با دست پر به سرزمین خود بازگشتند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ورزشکاران ما با جام غرور و افتخار به ایران باز می‌گردند و دیپلمات‌های ما با برجام به کشور بازگشتند.

وی با بیان اینکه من باید به عنوان خادم مردم از شما ملت بزرگ تشکر و قدردانی کنم، چراکه افتخار و غرور از آن شماست، گفت: ملت بزرگ و سربلند ایران پیروز واقعی این توافقات است، افتخار پیروزی از آن رهبر معظم انقلاب و ملت است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: دولت خادمی کوچک در مسیر اراده مردم است، اگر دولت راهی را انتخاب کرده است که به آرامش در جامعه و به کاهش آلام مردم در امر بهداشت و درمان منتهی شده و مردم از مسیر رکود به مسیر رونق اقتصاد حرکت می‌کنند و اگر دولت ما در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی به پیروزی رسیده است همه به خاطر تدبیر و امید شما مردم است.

رئیس جمهور بیان کرد: دولت، هم امید را از مردم دارد و هم تدبیر را از فرهیختگان این ملت دارد، امروز دروازه‌ای که دشمنان اسلام و ایران بر روی این ملت بسته بودند تا ما نتوانیم با جهان در تعامل باشیم و محصولات خود را به منطقه و جهان صادر کنیم باز و این مانع برداشته شد.

وی ادامه داد: امروز روز آغاز است، امروز روزی بوده که تمام ما باید از فضایی که به سمت‌مان باز شده با تمام استعداد، ظرفیت و قدرت‌مان برای تولید، آبادانی و صادرات محصولات ایرانی به منطقه و سراسر جهان استفاده کنیم.

روحانی با بیان اینکه اگر دولت تا امروز دستاوردی داشته، از آن حضور، مشارکت، وحدت، ایستادگی و استقامت شما مردم است، گفت: نه امید من هیچ‌گاه تزلزلی پیدا کرد و نه در استقامت، امید و حضور شما ملت بزرگ ایران تردید کردم و تا زمانی که ملت ما در صحنه است به تمام اهداف بلند اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی خودمان دست خواهیم یافت.

وی تصریح کرد: انرژی، انرژی ملت بزرگ ایران است، انرژی هسته‌ای کجا و انرژی ملت دلاور سرزمین ایران کجا، آن انرژی شما مردان و بانوان و همه جوانان و مردم این سرزمین است که با آن می‌توانیم به قله‌های بلند فتح و پیروز به امید حق دست پیدا کنیم.

روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: من از طرف شما ملت، از دانشمندان هسته‌ای کشور که از زمستان سال 1376 تلاش و کوشش کردند تشکر کنم، این حرکت از آن زمان برای دستیابی به انرژی هسته‌ای آغاز شد و تا امروز ادامه دارد و فردا و فرداها تا رسیدن به قله این فناوری ادامه خواهد داشت.

وی گفت: من می‌خواهم از تمام جوانان، اندیشمندان و دانشمندان هسته‌ای به خاطر تلاش، ایثار، ایستادگی‌شان و همچنین شهدای عزیزشان که جان خود را در این راه فدا کردند تقدیر و قدردانی کنم.

رئیس جمهور اظهار کرد: از تمام آنهایی که در صحنه دیپلماسی برای ما غرور آفریدند تشکر کنم، چراکه کار آسانی نبود که در برابر قدرت‌های جهانی ایستادگی کنند و حقوق ملت ما را در اوج موفقیت به ثمر برسانند.

وی در ادامه سخنانش گفت: کار بزرگی صورت گرفت، امروز همان سازمان مللی که با قطع‌نامه خود به دروغ و غلط می‌گفت ملت ایران حق استفاده از حقوق هسته‌ای خود را ندارد به برکت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و عنایت حضرت حق می‌گوید انرژی هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است.

روحانی تصریح کرد: در سایه تلاش دیپلمات‌های ایرانی سازمان ملل در قالب قطع‌نامه 2231 می‌گوید که فناوری بومی ایران را به رسمیت می‌شناسیم.

وی خاطرنشان کرد: شما مردم ایران کار بزرگی را انجام دادید، نه آنکه قفل و زنجیر تحریم را از هم بپاشانید و نه آنکه سازمان تحریم‌ها را ملغی کنید بلکه با قدرت خود سایه شوم جنگ را سر این کشور برداشتید.

رئیس جمهور گفت: ما در میز مذاکرات هسته‌ای نشستیم تا با ایجاد فضای مناسب برای تولید و اشتغال بیکاری را از بین ببریم، غم و غصه ما بیکاری جوانان ایرانی بود.

وی اظهار کرد: به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت ایران نمی‌توانم بپذیرم که جوان تحصیلکرده و با دانش ما که دارای مدرک مهندسی است پس از سه سال همچنان بیکار باشد.

 روحانی با اشاره به لزوم کارآفرینی برای بانوان بیان کرد: مردم ایران اعم از زن و مرد، پسر و دختر فرقی با یکدیگر ندارند و همه در صفی واحد بوده و صاحب استعداد و هنر ایرانی هستند.

وی با اشاره به لزوم  وحدت، اتحاد و همدلی برای فعالیت، تلاش و توسعه کشور ایران است، گفت: مهم‌ترین نعمت که خداوند به کشور ایران داده، ملتی بزرگ و اخلاق‌مدار است که به اسلام، قرآن، پیامبر (ص)، امامان (ع) و کشور افتخار می‌کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: در این سفر به حول و قوه الهی برای شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم، 15 طرح و پروژه با اعتباری بیش از 877 میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته برای احداث قطار سریع‌السیر چهارخطه اسلامشهر به تهران با اعتبار 400 میلیارد تومان، این پروژه تا پایان سال جاری اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روحانی یادآور شد: طرح‌های مختلف مخابراتی مانند نسل‌های سه و چهار شبکه تلفن همراه با 45 میلیارد تومان، بهداشت، راه و راه‌آهن مانند پروژه کمربندی اسلامشهر با 100 میلیارد ریال را برای این شهرستا‌ن‌ها در نظر گرفته‌ایم اما دولت یازدهم هیچ طرح و وعده‌ای را مطرح نمی‌کند مگر اینکه این طرح در سال جاری یا سال آینده به پایان رسد.

 وی در پایان با اشاره به تخصیص 52 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام ایستگاه پمپاژ آب در محمدیه متذکر شد: تکمیل طرح آبرسانی به شهر جدید پرند با 65 میلیارد تومان اعتبار، ایجاد تاسیسات فاضلاب این شهر با 26.6 میلیارد تومان، ایجاد تاسیسات فاضلاب اسلامشهر با 35 میلیارد تومان، ایجاد تاسیسات رباط کریم با 36.5 میلیارد تومان و همچنین اجرای آبیاری تحت فشار در هر سه شهرستان با 18.6 میلیارد تومان اعتبار از دیگر طرح‌های دولت است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است