منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵
شناسه خبر: 305088
گروه :خبر
712030

توافق انجام شده اخیر که شامل برنامه موشک های بالستیک ایران نیز می شود، چیزی است که در توافق های قبلی بین مقامات مطرح نشده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ وب سایت آمریکایی یو اس نیوز (USnews) در گزارشی با عنوان “توافق بد ایران، بدتر شده است” در گزارشی انتقادگونه از رئیس جمهور آمریکا به این موضوع اشاره کرد و با صراحت کامل بیان کرد که اوباما هر کاری را انجام می دهد تا توافق هسته ای با ایران در جریان باشد.

این وب سایت آمریکایی در این گزارش نوشت: «اکنون ما شاهد منظره ای کاملا عجیب از سیاست خارجه آمریکا هستیم. اوباما در تلاش است تا هر طور شده از توافق بد خود با ایران حفاظت کند و توافقات را یکی پس از دیگری می پذیرد تا هر طور شده تهران به توافق هسته ای پایبند باقی بماند. بعد از توافق هسته ای انجام شده در ماه ژولای، این توافق با موانعی روبرو شد و تهران خواستار توافقات دیگری نیز بود که کنگره و جمهوری خواهان در باره آنها ابراز نگرانی کرده ولی این ابراز نگرانی بی فایده بود و مقامات دولتی آمریکا هر کاری را انجام دادند تا تهران از توافق هسته ای دور نشود.»

این پایگاه آمریکایی افزود: «توافق انجام شده اخیر که شامل برنامه موشک های بالستیک ایران نیز می شود، چیزی است که در توافق های قبلی بین مقامات مطرح نشده بود. در حال حاضر به نظر می رسد که توافق انجام شده شامل گسترش توانایی های نظامی و افزایش توان اقتصادی ایران و محدود شدن متحدان آمریکا در منطقه نیز می شود. گذشته از این ها دولت آمریکا یکسری از تعهدات در زمینه توافق هسته ای را به کنگره داده است، که به نظر می رسد تمامی آنها نادیده گرفته شده اند. چیزی که مشخص است این است که اوباما هر کاری را انجام میدهد تا تهران از توافق هسته ای کنار نکشد. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز حرف هایی را از انجام توافقات در زمینه اقتصادی با ایران زده است که به نظر می رسد دولت آمریکا خواهان این است که به ایران اجازه تبادلات مالی با دلار را بدهد تا تمایل کشورهای غربی برای انجام معاملات با ایران نیز افزایش یابد.»

 

 

یو اس نیوز در ادامه افزود: این روند می تواند منافع گسترده ای را برای ایران رقم بزند و مشخصا ایران با رفع تحریم ها اکنون آزادانه برنامه های خود را دنبال می کند.

این وبسایت آمریکایی با تاکید براین نکته که “واشنگتن در حالی این شرایط را برای ایران فراهم آورده است که اصلا تغییری در رفتار ایران مشاهده نمی شود” اضافه می کند: «باید گفت توافق قبلی دولت آمریکا با ایران به اندازه کافی بد بود و اکنون زمان آن است که گفته شود دیگر کافی است و باید در مقابل ایرانی که همچنان به برنامه های خود در سوریه ادامه می دهد، ایستاد.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است