منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
شناسه خبر: 314815
گروه :خبر
index

جانشین منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: نیروی دریایی راهبری ایران توان ایجاد توسعه پایدار در پهنه دریا را دارد و یاوه گویی های آمریکا برای انجام رزمایش های دریایی در خلیج فارس غلط اضافی است لذا ما حضور خود را به صورت مقتدرانه در دریا را نشان خواهیم داد.

امیر دریادار رضا عباسی، جانشین منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز مهمترین مولفه نیروی دریایی را ارتقا توان رزمی یگان ها دانست و گفت:انجام آموزش های دریایی،ماموریت های دریایی، رزمایش های سطحی و غیر سطحی، مانورهای دریایی، تست عناصر و تجهیزات در عرضه فضای مشابهه از فعالیت های نیروی دریایی است.

 

عباسی افزود: ماموریت نیروی دریایی ارتش در عرصه دریا از سواحل و آب های داخلی، سرزمینی، منطقه ای و دریاهای آزاد به منظور حفاظت و صیانت از منابع ملی و اقتصادی انجام می شود.

 

جانشین منطقه یکم امامت نیروی دریایی پدیده دزدان دریایی را یکی از شاخصه های این نیروی راهبردی دانست و تصریح کرد:باید اشراف اطلاعاتی از دشمنان داشته باشیم و با تهدیدات از دور دست وارد کارزا شد.

 

وی با اشاره به یاوه گویی های آمریکا بیان کرد: نگرش ما در عرصه دریا ایجاد امنیت پایدار است ؛ خلیج فارس وطن ماست و از سواحل اروند رود تا دهانه پسا بندرگواتر منطقه سرزمینی ما می باشد لذا حضور در راستای حراست و ایجاد منطقه ای پایدار است.

 

عباسی با بیان اینکه آمریکا منشا تمام درگیری ها در منطقه است، افزود: شرارت های آمریکا کم نیست و با ایجاد ناامنی در خاورمیانه به دنبال منافع ، چپاول و ایجاد فضای استکباری است.

 

وی  تاکید کرد: آمریکایی ها با تفکرات خود به دنبال ایجاد رعب و وحشت، جاسوسی ، ساختار شکنی و ایران هراسی است و برای اینکه تجهیزات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس بفروشند نا امنی تنگه هرمز رامطرح می کنند.

 

جانشین منطقه یکم امامت نیروی دریایی با بیان اینکه نیازی به نیروهای فرا منطقه ای در خلیج فارس نیست، اظهار کرد: نیروی دریایی راهبری ایران توان ایجاد توسعه پایدار در پهنه دریا را دارد و یاوه گویی های آمریکا برای انجام رزمایش های دریایی در خلیج فارس غلط اضافی است لذا ما حضور خود را به صورت مقتدرانه در دریا را نشان خواهیم داد.

 

وی گفت: هم اکنون ناوگروه چهلم نیروی دریایی در خلیج عدن با هدف صیانت از منافع ملی در حال انجام ماموریت است.

 

عباسی با بیان اینکه در سال جاری، 20رزمایش تخصصی در آب های خلیج فارس انجام می شود، اظهار کرد: طی روزهای آینده رزمایش دریایی جنگال ویژه نیروهای تخصصی از شرق تنگه هرمز تا اقیانوس هند انجام می شود همچنین در پایان سال رزمایش بزرگ عمومی ولایت95 اجرا خواهد شد.

 

عباسی خاطرنشان کرد: ما آماده ام تا رزمایشات خود را با قوت و مقتدرانه برگزار کنیم و تهدیدات هیچ تاثیری بر عملکرد ما ندارد لذا به صورت تخصصی رزمایش عمومی 95 از آذرماه برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر