منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۱
شناسه خبر: 306462
گروه :خبر
hormoz

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: تنها 10 درصد از تماس های تلفنی برقرار شده با این مرکز منجر به انجام ماموریت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: تنها 10 درصد از تماس های تلفنی برقرار شده با این مرکز منجر به انجام ماموریت می شود.

دکتر امین صابری نیا افزود : علاوه بر رقم بالا ، 30 تا 40 درصد تماس ها با اورژانس 115 غیرضروری و مابقی مزاحمت و درخواست های بی ارتباط بوده و یا در تریاژ برطرف می شود.

وی با اشاره به انجام سالانه دو میلیون و 500 هزار مورد ماموریت توسط اورژانس 115 در کشور، اظهار کرد: بیشترین مراجعات شهری و جاده ای به این اورژانس مربوط به بیماری های قلبی و تنفسی است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور همچنین متوسط مدت زمان رسیدن نیروهای اورژانس 115 در صحنه حوادث جاده ای و شهری را به ترتیب 14 و هشت دقیقه عنوان کرد.

صابری نیا اضافه کرد: در برخی نقاط کشور این زمان کمتر شده و هم اکنون پوشش این مرکز از حوادث 80 درصد است که تلاش می شود با راه اندازی اورژانس هوایی به 100 درصد افزایش یابد.
وی با بیان این که اورژانس هوایی در فاز اول باید در 44 نقطه کشور راه اندازی شود، گفت: کشور باید به آمبولانس های هوایی تجهیز شود.

صابری نیا ادامه داد: در حال حاضر اورژانس هوایی کشور از طریق بالگرد های تغییر کاربری شده فعال است که باید طی چهار تا پنج سال آینده، بالگردهای ویژه این اورژانش راه اندازی شود.

وی به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به سیل زدگان به لرستان سفر کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی