منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
شناسه خبر: 335318
گروه :خبر
hormoz
 

وعده هایی که محقق نشد؛

تنها کارخانه قند ممسنی تعطیل شد

کارخانه قند ممسنی که نزدیک ترین تولید کننده به بندرهای جنوب کشور است هم اکنون میزان تولید خود را به صفر رساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ کارخانه قند ممسنی تنها کارخانه شهرستان های ممسنی و رستم از توابع استان فارس است؛ این مرکز تولیدی روزگاری علاوه بر ایجاد 250 شغل مستقیم بیش از 1000 اشتغال غیر مستقیم را محیا می کرد اما حالا در خواب به سر می برد و هیچ گونه تولیدی ندارد.

در سال های اخیر تعداد کارگران کارخانه به 80 نیرو کاهش یافته است که حدود 40 نفر از آن ها از طریق قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شدند هرچند که  25 ماه حقوق، مزایا و حتی سنوات خدمت آن ها پرداخت نشده است. وضعیت بقیه کارگران نیز مناسب نیست آنها مدت 26 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده اند و بیمه تامین اجتماعی آن ها هم به مدت 16 ماه پرداخت نگردیده است.

هرچند در سالهای گذشته بارها نمایندگان و فرمانداران وقت ، پیگیری های متعددی انجام داده اند و حتی یکبار راه اندازی مجدد شد اما این مشکلات به صورت کامل حل نشده است و شاید بسیاری از کارگران به جای درخواست برای راه اندازی مجدد کارخانه ، خواستار پرداخت مطالبات خود هستند. یکی از کارگران به خبرنگار ما می گوید: مطالبات کارگران حدود 32 میلیارد ریال است.

 مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی در مجلس دهم و حجت الاسلام محمد یعقوبی چندی پیش از این مرکز بازدید کردند گودرزی قول مساعد همکاری و پیگیری مطالبات کارگران را داده است.

گفتنی است کارخانه قند ممسنی در سال 78 و از طریق سازمان صنایع ملی ایران به بخش خصوصی واگذار شد و محمد رضا یوسفی که او را  سلطان شکر ایران می نامند این کارخانه را خریداری می کند اما از زمان خرید این کارخانه هیچ انگیزه ای برای فعالیت نداشته است  تا اینکه پس از فوت این تاجر، نوبت به پسرش پویا یوسفی می رسد تا مالک کارخانه قند ممسنی و رستم شود .  ولی بازهم  یوسفی پسر، راه پدر را ادامه می دهد و کارخانه در سال های مالکیت وی به صورت نیمه وقت فعالیت می کرد.

البته بعد از آن بارها واگذاری هایی صورت می گیرد که به اعتقاد برخی ها صوری است و این کلاف سر درگم نیاز به بررسی های کارشناسانه دارد. به هر حال این روز ها  نه تکلیف مالک مشخص است و نه تکلیف کارگران …

حاصل این اتفاقات باعث شد تا این کارخانه 32 هکتاری با دارا بودن دو مدرسه،  یک مسجد ، استخر شنا و … حالا فقط متروکه ای بیش نباشد.

 رئیس جمهور ایران پس از توافقات و مذاکرات ژنو اعلام گشایش های روزانه پس از برجام کرده است امیدواریم این موضوع به واقعیت تبدیل شود و کارخانه قند ممسنی شاهد گشایشی باشد.

پایان گزارش /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر