منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
شناسه خبر: 202403
گروه :خبر
images

رئیس اداره امور سینمایی استان هرمزگان با اشاره به جابه جایی تنها سینمای بندرعباس به ” ستاره جنوب” گفت : زمین سینمای “ستاره شهر” یک کاربری فرهنگی است و تعطیلی آن امکان پذیر نیست .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از  فرهنگ کده سالاری رئیس امور سینمایی استان هرمزگان به امکانات تعبیه شده در سینما “ستاره جنوب” اشاره کرد و اظهار کرد: این سینما با داشتن سیستم خنک کننده و داشتن پارکینگ ، جهت رفاه بیشتر حال شهروندان که مناسب اجرای نمایش، تئاتر و کنسرت خواهد بود به سینمای “ستاره جنوب” انتقال یافت .
وی با بیان اینکه در زمان انتقال این سینما حتی یک روز هم سینماهای استان تعطیل نشد بیان کرد: کلیه مراحل انتقال در ایام قدر و تعطیلاتی سراسری سینماهای ایران صورت گرفت و از پنجشنبه گذشته نیز فیلم “در دنیای تو ساعت چند است” و در سینمای جدید پذیرای علاقه مندان بود.

 

رئیس امور سینمایی استان هرمزگان اظهار داشت: سینما ستاره شهر نیز جزئی از حافظه تاریخی و فرهنگی استان هرمزگان است و در مکان سینما شهرزاد قدیم ساخته شده است و با ظرفیت ۲۲۹ نفر و پس از رفع مشکلات نمایش فیلم در این سینما آغاز خواهد شد.

 

سالاری افزود :در بندرعباس سینما مخاطب ندارد و حتی” سینمای ستاره جنوب” این شهر که با ظرفیت ۲۱۰ نفر است بیشتر اوقات در خیلی  از سانس ها خالی بود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ما موافق به داشتن  یک سینما نیستیم ، ادغان کرد :وجود دو سینما باعث رقابت بیشتر بین دوسینما برای آوردن فیلم بهتر است ولی متاسفانه همین یک سینما ما هم همیشه هم خالی بود .
رئیس اداره امور سینمای استان هرمزگان تصریح کرد : همان طور که بندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی و تجاری معرفی شده است و مردم هرمزگان اقتصادی و تجارت برایشان مهم تر است رفتن به سینما است .

 

وی با بیان اینکه وجود  اماکن سینمایی با توجه به جمعیت این استان نیاز است ، گفت : کمبود سینما یکی از معضلات اصلی مطرح شده بود اما در حال حاضر عدم مخاطب از این مراکز به مشکلی جدی تبدیل شده است.

 

سالاری با اشاره به اینکه اگر مدیریت “سینمای جنوب” بندرعباس این سینما را به شخص یا نهادی دیگری واگذار کرده باشد باید فعالیتش سینمایی باشد خاطرنشان کرد : هرشخصی این سینما را بگیرد از لحاظ تجهیزات هرمشکلی داشته باشد وزارت خانه سالن رو تجهیز می کندو دوباره این سینما فعال می شود.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد