منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: 313608
گروه :خبر
hormoz

رسانه ها گزارش دادند: تنش میان آتن و آنکارا در پی ورود کشتی نیروی دریایی ترکیه به مرزهای آبی یونان بالا گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، کشتی نیروی دریایی ترکیه با ورود به مرزهای آبی یونان، درصدد دستگیری یک ماهیگیر یونانی در سواحل جزیره ‘اونیسیوس’ یونان بود.

ماهیگیر یونانی به خدمه کشتی نیروی دریایی ترکیه، گفت که در ساحل جزیره’ اونیسیوس’ یونان در حال ماهیگیری است اما نیروهای ترکیه با طرح اتهام ورود به مرزهای آبی ترکیه، او را تهدید به دستگیری کردند.

نیروی دریایی یونان با اعزام سریع دو کشتی جنگی و پس از حدود سه ساعت گفت و گو با خدمه کشتی نیروی دریایی ترکیه، آنها را قانع کردند که ساحل جزیره یونانی را ترک کنند.

همزمان با مذاکره خدمه دو کشتی جنگی یونان با کشتی نیروی دریایی ترکیه، یک هواپیمای نیروی هوایی ترکیه وارد آسمان جزیره اونیسیوس شد و در حالی که در ارتفاع بسیار نزدیک به سطح زمین پرواز می کرد، از کشتی های یونانی می خواهد که منطقه را ترک کنند اما نیروهای یونانی نه تنها منطقه را ترک نکردند، بلکه کشتی تُرک را وادار به خروج از ساحل این جزیره کردند.

وزارت دفاع یونان با هشدار به ترکیه اعلام کرد که نیروی هوایی ترکیه 30 بار حریم هوایی یونان بویژه در محدوده جزیره اونیسیوس را نقض کرده که با اقدام به موقع جنگنده های نیروی هوایی یونان از منطقه خارج شدند.

وزارت دفاع یونان همچنین یادآور شد که نیروی دریایی و هوایی این کشور در کمال هوشیاری و آماده باش کامل، تحرکات ارتش ترکیه را زیر نظر دارد و به موقع اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
یونان با متهم کردن ترکیه به تنش آفرینی درمنطقه اعلام کرده که این تحرکات آن هم در زمانی که یونانی ها در حال برگزاری عید پاک مسیحی هستند، اقدامی نادرست و نقض قوانین بین المللی توسط ترکیه است.

وزارت دفاع یونان با اشاره به این که ترکیه باید از نقض قوانین بین المللی و حریم هوایی و دریایی یونان دست بردارد، اعلام کرده است که نیروهای مسلح یونان برای دفاع از حریم هوایی، دریایی، زمینی و حفظ کامل تمامیت ارضی این کشور در آمادگی کامل بسر می برند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان