منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
شناسه خبر: 258425
گروه :خبر
13940616000351_PhotoA

انتشار ویدئویی از اقدام یهودیان افراطی در جشن گرفتن شهادت یک خانواده فلسطینی و حمله با چاقو به تصویر کودک 18 ماهه آنها که در آتش سوخته بود، دور تازه‌ای از تنش و درگیری داخلی در اسرائیل را رقم زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تنش داخلی در اسرائیل مجدد به دلیل شیرخواره‌ فلسطینی که زنده در آتش سوخت شدت گرفته است.

این تنش میان مقامات صهیونیستی و یهودیان افراطی است. این بار ادعای وکیل یکی از مظنونان آتش‌زدن خانه یک فلسطینی در کرانه باختری مبنی بر اینکه موکل وی تحت «شکنجه جنسی» لب به اعتراف گشوده است، باعث شروع ناآرامی‌ شد.

وکیل «ایتمار بن-گویر» سه‌شنبه (23 دسامبر) اعلام کرد موکل او مدرکی ارائه کرده است که آژانس امنیتی اسرائیل در طول بازجویی، با آزار و اذیت جنسی از او اعتراف گرفته است؛ موضوعی که مقامات ارشد کابینه رژیم صهیونیستی بشدت آن را رد کردند و همه آنها به دفاع از عملکرد «شین‌بت» (آژانس امنیت داخلی) در این ماجرا پرداختند.

از جمله این افراد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در واکنش به این جنجال گفت، انجام چنین حملاتی را تحمل نمی‌کند و اسرائیل گام‌هایی را در پیش گرفته است تا مانع تکرار چنین اتفاقاتی شود.

نتانیاهو گفت: «ما هر روز در هر عرصه‌ای با تروریسم اعراب مقابله می‌کنیم اما متاسفانه هر از گاهی یهودیان مرتکب عملیات تروریستی می‌شوند. ما ترور در داخل را هرگز نمی‌پذیریم».

اشاره نخست‌وزیر اسرائیل به اقدام تعدادی از صهیونیست‌های افراطی است که شش ماه پیش خانه یک فلسطینی را در روستای «دوما» در نابلس در کرانه باختری به آتش کشیدند و باعث سوختن یک کودک 18 ماهه و شهادت پدر و مادر او شدند.

اکنون ادعای وکیل یکی از مظنونان این حادثه مبنی بر «اعتراف کردن تحت شکنجه»‌ باعث شده ماجرا بار دیگر در صدر اخبار و توجهات قرار گیرد.

بعد از دفاع همه‌جانبه مقام‌های صهیونیستی از عمکرد آژانس امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت)، شب گذشته (چهارشنبه) ویدئویی از یک مراسم عروسی منتشر شد که در آن یهودیان افراطی با در دست داشتن چاقو، اسلحه و کوکتل‌ مولوتف شهادت خانواده «علی دوابشه» شیرخواره فلسطینی را که در آتش افراط‌گرایان سوختند، جشن گرفته‌اند.

در این ویدئو، برخی از آنها نیز بارها با چاقو به عکس «علی دوابشه» کودک فلسطینی حمله‌ور می‌شوند.

انتشار این ویدئو به واکنش دوباره سیاستمداران اسرائیلی منجر شد. نتانیاهو در واکنش به این فیلم گفت: «تصاویر شوکه‌کننده امشب (چهارشنبه) چهره واقعی این گروه را نشان داد؛ گروهی که مداوم به دنبال تهدید جامعه و امنیت اسرائیل است. ما افرادی را که قوانین اسرائیل را نقض کنند، نمی‌پذیریم و آنها را از خود نمی‌دانیم».

دغدغه سران اسرائیل حمایت از نوزاد فلسطینی نیست

ناگفته نماند، طبق نظر ناظران سیاسی و کارشناسان مسائل اسرائیل، دغدغه مقامات صهیونیستی قطعا نوزاد سوزانده‌شده فلسطینی و پدرومادر او نیست بلکه ماجرای دیگری است که بعد از به آتش کشیدن خانه این خانواده فلسطینی در روستای «دوما» در نابلس برملا شد.

ریشه این حرکت‌های افراطی به زمانی باز می‌گردد که «آریل شارون» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با خروج این رژیم از غزه و تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین این باریکه در سال 2005 موافقت کرد. بعد از آن بود که جنبش‌های یهودی خشنی تشکیل شدند تا کابینه و نیروهای امنیتی را از تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین باز دارند.

در ابتدا، اهداف آنها، صرفا خودروها و منازل روستاهای فلسطینی بود و قصد آسیب زدن به افراد را نداشتند. اما بعدها به این نتیجه رسیدند که آتش‌زدن مساجد کاری قدیمی است و آنها به رویکرد گسترده‌تری نیاز دارند.

از آن زمان نیز تغییر ایدئولوژیکی در این گروه از یهودیان رخ داد و آنها چارچوب جدیدی را برای حمله به فلسطینی‌ها و نهادهای مذهبی تعریف کردند. تغییر خطرناک دیگری که در این گروه از یهودیان افراطی به وجود آمد، توجیه کشتار اعراب در حمله به خانه‌ها و نهادهای مذهبی بود.

اما هیچ کدام از اینها عامل به جنب وجوش افتادن مقامات رژیم صهیونیستی برای مقابله با اقدامات افراطی این گروه از یهودیان نبوده است.

به نظر می‌رسد آنچه صهیونیست‌ها را اکنون به فکر چاره انداخته، اطلاع از این موضوع است که آنها این روزها، اهداف بلندپروازانه دیگری در سر دارند؛ اهدافی مانند «بی‌ثبات‌ کردن اسرائیل» و «سرنگون کردن کابینه رژیم صهیونیستی» تا بتوانند رژیم جدیدی بر مبنای قانون یهودی «هالاخا» که مجموعه قوانین (تحریف‌شده) شریعت یهود است، تاسیس کنند.

به نظر می‌رسد دقیقا به خاطر همین دغدغه و نگرانی است که نتانیاهو گفت: «این ویدئو ثابت می‌کند چقدر مهم است که برای حفظ امنیت‌مان، یک “شین‌بت” قدرتمند داشته باشیم».

آریل وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی، «یعیر لاپید» رهبر حزب «یش‌عاتید»، «اسحاق هرتزوگ» رهبر حزب «اتحادیه صهیونیست» و سایر مقامات و خاخام‌های صهیونیستی نیز به انتشار این ویدئو واکنش نشان دادند و آن را محکوم کرده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است