منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 285295
گروه :خبر
hormoz

وزیر کشور بحرین تهدید کرد که عرصه را بر شیعیان این کشور برای ادای مناسک و آداب دینی و مذهبی و آزادی‌های فردی‌شان تنگ خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ وزیر کشور بحرین تهدید کرد که عرصه را بر شیعیان این کشور برای ادای مناسک و آداب دینی و مذهبی و آزادی‌های فردی‌شان تنگ خواهد کرد.

راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور بحرین در دیدار با گروهی از شخصیت‌های سیاسی و پارلمانی شهروندان شیعه این کشور را به خیانت متهم و ادعا کرد که ایران “تندروی مذهبی” را در بحرین ایجاد کرده است.

وی به تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر روند تبادل پول و جمع‌آوری کمک‌های داوطلبانه که شامل افراد و نهادها می‌شود، وضع قوانینی برای مسافران از میان شهروندانی که سن‌شان زیر 14 تا 18 سال است و وضع قوانینی درباره سفر به مناطق ناامن اشاره کرد.

وزیر کشور بحرین بر عزم و اراده رژیم آل خلیفه برای محدود کردن آزادی‌های مذهبی تأکید کرد و گفت: تلاش برای سیاسی کردن مناسک دینی و حسینی با مشخص کردن روزها، زمان و مسئولان آن کنترل خواهد شد و هرگز اجازه سوءاستفاده برای ایجاد تنش را نخواهیم داد.

وی مدعی شد که ایران از تروریسم حمایت می‌کند و از هرگونه نفوذ خود در بحرین برای اجرای اهداف توسعه طلبانه‌اش سوءاستفاده کرده است.

وزیر کشور بحرین جنبش مسالمت آمیز مردمی برای برقراری دموکراسی را برنامه‌ای تروریستی دانست و گفت: این برنامه‌ها با سیاست آمیخته شده است.

تهدیدات وزیر کشور بحرین علیه شهروندن شیعه در این کشور نخستین تهدیدات محسوب نمی‌شود بلکه رژیم آل خلیفه در سال گذشته نیز تهدید به تنگ کردن عرصه بر شیعیان کرده و به تجاوزات علیه این طایفه پرداخته بود.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش اخیر خود درباره آزادی‌های دینی در بحرین اعلام کرد که شهروندان شیعه از تبعیض و هدف قرار گرفتن روشمند رنج می‌برند.

در این گزارش آمده بود که شهروندان شیعه با اینکه اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می‌دهند اما از نفوذ در عرصه سیاسی برخوردار نیستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر