منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶
شناسه خبر: 301202
گروه :خبر
13931209000479_PhotoA

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تمرکز غربی‌ها بر مسئله موشکی ایران پس از برجام، روحیه سلطه‌گری و خودبزرگ‌بینی آنان را نشان می‌دهد و با این وصف نمی‌توان به آن‌ها خوشبین و به دنبال برقراری ارتباط مثبت بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی امروز نیازمند حضور افراد متعهد و دلسوز در صحنه‌های گوناگون کشور و تحقق عملی موضوعات مختلف است، اظهار کرد: شناخت معارف انقلاب یکی از مسائل مهمی است که به وسیله طلاب و فضلای حوزه امکان‌پذیر است.

وی یکی از راه‌های شناخت اصول و شاخصه‌های انقلاب اسلامی را مطالعه کتب امام خمینی(ره) عنوان کرد و افزود: طلاب و فضلا که از تاثیرگذاران در حوزه هستند باید در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری گام بردارند تا حوزه انقلابی باقی بماند.

این مرجع تقلید اصول و مبانی انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر اینکه استکبارستیزی و مبارزه با استکبار یکی از اصول اصلی انقلاب است، افزود: اینکه ما فکر کنیم که با غرب می‌توان ارتباط سازنده داشت و مشکلات و امور جاری کشور را با همراهی آن‌ها اصلاح کرد، غیرممکن است چراکه انقلاب براساس اسکتبارستیزی بنا شده و نباید به غرب خوشبین بود.

وی ایستادگی ملت ایران در مقابل دشمنان را مورد توجه قرار داد و گفت: تفکر غربی همفکری با صهیونیسم، خودبزرگ‌بینی، سلطه‌گری و قلدرمآبی است و بسیاری حرکات تهاجمی اخیر در بخش‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توسط غربی‌ها به سمت ما شکل گرفته و با این وصف نمی‌توان به آن‌ها خوشبین بود و ارتباط مثبت داشت.

آیت‌الله نوری همدانی تغییر موضع غرب پس از برجام و تمرکز بر روی مباحث موشکی ایران را نشان‌دهنده تفکر سلطه‌گری و خودبزرگ‌بینی غربی‌ها دانست و تصریح کرد: نیاز امروز انقلاب حضور افراد در صحنه و به میدان آمدن است همچون سید حسن نصرالله؛ امروز باید با کسب شاخص‌های انقلاب در حفظ آن تلاش کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط حوزه و دانشگاه را امری ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: عناصری دلسوز و متعهد در دانشگاه هستند که حوزه و دانشگاه باید همراه هم بوده و همانند دو بال پرنده عمل کنند.

این مرجع تقلید خواستار حضور جدی و شجاعانه حوزه در مقابل مباحث غیراسلامی و غیرانقلابی شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است