منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
شناسه خبر: 258751
گروه :خبر
13940927000051_PhotoA

سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد کل ثبت نام کنندگان برای نمایندگی مجلس در سراسر کشور ده هزارو 286 نفر است که از این تعداد 618 نفر بنابر آنچه خودشان اظهار کرده اند دارای سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مستقر در ستاد انتخابات کشور حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کماکان کار ثبت نام از داوطبان مجلس را در 207 حوزه اصلی و همچنین در ستاد انتخابات وزارت کشور انجام می دهیم و همکارانم در سراسر کشور به این امر مهم می پردازند.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار تعداد کل ثبت نام کنندگان برای نمایندگی مجلس در سراسر کشور ده هزارو 286 نفر است که از این تعداد 618 نفر بنابر آنچه خودشان اظهار کرده اند دارای سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند.

امیری ادامه داد: بر اساس تکلیف قانون اساسی برای اقلیت های دینی که در قانون به رسمیت شناخته شده و می توانند در مجلس دارای نماینده باشند، 21 نفر از اقلیت های دینی از زرتشیتی، کلیمی، آشوری و کلدانی که به عنوان اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده اند اعلام آمادگی کردند و ثبت نامشان به ثبت رسیده است.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: اگر یک آمار مقایسه ای داشته باشیم از 9 دوره مجلس شورای اسلامی، در دوره اول سه هزارو 694 نفر برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند، در دوره های مختلف این آمار سیر صعودی و برخی جاها کاهش داشته تا نهایتاً در دوره هفتم انتخابات مجلس 8 هزارو 172 نفر برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند.

وی یادآورشد: در دوره هشتم انتخابات مجلس این عدد به 7600 نفر کاهش یافت و در دوره نهم انتخابات مجلس کسانی که برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند بر اساس آمار موجود 5283 نفر بودند اما در انتخابات دوره دهم مجلس تا الان شاهد ثبت نام ده هزرار و 286 نفر هستیم این در حالی است که تا مهلت قانونی ثبت نام که پایان امروز است مهلت باقی است و این آمار افزایش می یابد.

امیری خاطرنشان کرد: از داوطبان تقاضا داریم ثبت نام را به ساعات پایانی موکول نکنند و همکاران ما در 207 حوزه اصلی مشغول ثبت نام از داوطلبان هستند لذا کاندیداها لزوما ستاد انتخابات را انتخاب نکنند چراکه در اینجا با تراکم داوطلبان مواجهیم.

وی ادامه داد: مهلت ثبت نام در استان ها تا ساعت چهارو نیم است و اگر نیاز باشد به تشخیص استانداران و تایید وزیر کشو تمدید می شود، در ستاد انتخابات کشور تا پایان امروز کار ثبت نام را انجام می دهیم و چون به شکل هوشمند است از ساعت 12 شب سیستم قطع می شود و عملا کار ثبت نام امکانش منتفی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است