منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
شناسه خبر: 211379
گروه :خبر
13940413000728_PhotoA

نیروهای درگیر در شهرهای «الزبدانی»، «الفوعه» و «کفریا» تا روز یکشنبه آینده آتش بس برقرار شده را تمدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای درگیر در شهرهای «الزبدانی»، «الفوعه» و «کفریا» آتش بس صورت گرفته را تا روز یکشنبه تمدید کردند.

روز سه شنبه گذشته نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله با تروریست‌های احرار الشام و جبهه النصره در شهر الزبدانی در ریف ادلب آتش بس ۴۸ ساعته برقرار کردند که فردای آن روز این آتش بس ۲۴ ساعت دیگر نیز تمدید شد.


نیروهای حزب‌الله و تروریست‌های احرار الشام رو در روی یکدیگر پس از اعلام آتش بس در الزبدانی

همچنین در دو شهرک شیعه نشین «الفوعه» و «کفریا» نیز که ماههاست شاهد محاصره از سوی تروریست‌های جبهه‌النصره است، آتش بس برقرار شده است.

شهر الزبدانی با جمعیت 40 هزار نفری در منطقه ریف دمشق در جنوب غرب سوریه و 40 کیلومتری شمال غرب دمشق، منطقه‌ ارتباطی مهمی در غرب سوریه به شمار می‌رود.

این شهر از یک ماه گذشته شاهد عملیات مشترک حزب‌الله و ارتش سوریه برای پاکسازی آن از عناصر تروریستی وابسته به گروهک «جبهه النصره» وابسته به القاعده در سوریه است.

خبرگزاری رویتر روز چهارنشبه مدعی شد که این آتش بس با میانجیگری ایران و ترکیه برقرار شده است و در ازای توقف محاصره و گلوله باران دو شهرک شیعه نشین «الفوعه» و «کفریا» نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه نیز درگیری‌ها در شهر «الزبدانی» را متوقف کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی