منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰۸
شناسه خبر: 355759
گروه :خبر
img_2658_copy_1166

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان بیان کرد: امروز در حال تولد تمدن بزرگی به نام تمدن اسلامی هستیم که به‌زودی تمدن‌های پوشالی غرب را درهم خواهد نوردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده،مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: شهدا حماسه آفرینان عرصه پیکار و نبرد طلیعه ظهور که با نثار خون خود توانستند امنیت، آزادی، انسانیت وارزش های متعالی اسلامی را برای ما به ارمغان بیاورند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه امروز زیر سایه هدایت مقام معظم رهبر(مد ظله العالی)عزت، شرف و بزرگی ملت ایران را به رخ همگان می‌کشیم، اظهار کرد: با وجود اینکه نمی توانیم ادعا کنیم که در جنگ حضور داشتیم اما با وجود در حاشیه جنگ یاد و خاطره دوران  دفاع مقدس برای ما زیباست اما قطعا برای کسانی که متعلق به آن زمان نیستند و تجربه نکردند زیباتر و دلنشین تر خواهد بود.

عبادی زادی با بیان اینکه تاریخ انقلاب اسلامی را نمی‌توان جدا از دفاع مقدس تحلیل کرد، تصریح کرد: هر چه داریم از جمله عزت و سربلندی، امنیت، دستاوردهای علمی و نظامی،  بالا رفتن سطح آگاهی و دشمن شناسی در دنیای معاصر به برکت همین دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: دفاع مقدس بهترین دانشگاهی که جوانان ما ارز شهای انقلاب اسلامی را فراگرفتند لذا امرور نبادی بگذاریم این قطعه نورانی در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شود.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه بسیج دانشجویی یکی از نهال هایی بود که در دفاع مقدس شکل گرفت، بیان کرد: بسیج دانشجویی رهاورد دفاع مقدس و یکیاز شاخه های بسیج است که جایگاه ویژه ای در سازمان بسیج مستضعفین کشور دارد که امروز ثمرات آن را می بینیم.

عبادی زاده ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از جمله دانشگاه اسلامی، نقشه علمی کشور و دانشجویی انقلابی در طراز انقلاب اسلامی است که بر زمین مانده اند لذا دانشجویان ارزشی و انقلابی باید سهم خود را در تحقق نظام و آرمان های رهبری مشخص کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه مدیر و انسان می‌سازد و محل رویش‌های انقلاب اسلامی است، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله ا لعالی) بار اصلی آینده انقلاب اسلامی  بر دوش دانشجویان است و فرهنگ تمدن بزرگ اسلامی را باید احیا کنند و بخش عمده شاخص های تمدن بزرگ اسلامی توسط نخبگان، اساتید و دانشجویان محقق می شود.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینکه متفکران پایه و مبانی شکل گیری اندیشه هستد، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه محل تولید فکر و اندیشه است بنابراین مسئولیت دانشگاهیان بیشتر است و باید با بصیرت به سمت ساختن یک تمدن اسلامی پیش رفت و زنده نگه داشتن روحیه انقلابی از وظایف بسیج دانشجویی است.

عبادی زاده با بیان اینکه تزریق روحیه انقلابی، فداکاری، مجاهدتهای دفاع مقدس در درون دانشگاه از ماموریت های بسیج دانشجویی است، تصریح کرد: کارهای بزرگی انجام شده است اما امید است در یان دوره شاهد اقدامات جدی تری باشیم ئو با افزایش بصیرت، فهم،افزایش مراقبت ها و با شتاب بیشتری در راستای احیای تمدن اسلامی گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز در حال تولد تمدن بزرگی به نام تمدن اسلامی هستیم که  به‌زودی تمدن‌های پوشالی غرب را درهم خواهد نوردید و در این مسیر باید همگی تلاش کنیم و دراین‌بین وظیفه دانشگاه از همه سنگین‌تر است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است